YouTube İnternete Bağlı Değilsiniz Hatası

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

YouTube internete bağlı değilsiniz hatası, Android cihazlarında daha çok tarih ayarının yanlış olmasından dolayı karşımıza çıkar. Hemen hemen tüm akıllı cihazlarda bu böyledir.

Ad imageAd image

Makale konumuzda, YouTube internete bağlanın; internete bağlı değilsiniz tekrar deneyin sorununa yanıt vereceğiz.

Öncelikte her zaman olduğu gibi ilk denenecek adımlara şöyle bir bakalım:

 • Uyarı aldığınız telefon, bilgisayar veya Smart TV’nin tarih ayarını kontrol edin. Yanlışlık varsa düzeltip tekrar deneyin.
 • Birden çok cihazdan deneme yapmadan bir şeye kalkışmayın.
 • WiFi bağlantısına sahip olanların kesinlikle modemlerini yeniden başlatmaları önerilir.
 • Bulunduğunuz yerde interneti olan komşu ve arkadaşınız varsa, onlarda da aynı sorun var mı diye görüşmeniz önerilir.
 • Cihazınızdan DNS tanımlaması yapıp modeminizi yeniden başlatın.
 • VPN kullanarak birde böyle bir deneme yapın.
YouTube internete bagli degilsiniz 5
YouTube internete bağlanın internete bağlı değilsiniz

YouTube İnternete Bağlı Değilsiniz Ne Demek?

YouTube, internet üzerinde şu ana kadar en popüler video paylaşım platformlarından biri olma unvanını koruyor. Ancak, bazı kullanıcılar bu platforma bağlandıklarında “İnternete bağlı değilsiniz” tarzı hatalarla karşılaşabiliyorlar. Bu hatalar, genellikle internet veya cihazla ilgili sorunlardan kaynaklanır.

Birçok kullanıcı, internet bağlantılarının düzgün çalıştığından emin olsalar da bazen YouTube’a bağlanamazlar. Bu durumda, sorunun nedeni genellikle YouTube sunucularında aranmakta. İlgili sunucularda sorun olması, platforma erişimde sorunlar yaratabilir ve kullanıcıların videoları izlemesine engel olabilir.

Ad imageAd image

Bazı durumlarda, web tarayıcınızın güncel olmadığı veya tarayıcınızda bir sorun olduğu durumlarda da YouTube’a bağlanırken hata alabilirsiniz. Bu nedenle, web tarayıcınızı güncel tutmanız ve tarayıcınızda herhangi bir sorun olmadığından emin olmanız önemlidir.

DNS ayarları, internet bağlantınızın doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Eğer DNS ayarlarınızda bir sorun varsa, YouTube’a bağlanırken sorun yaşayabilirsiniz. DNS ayarlarınızı otomatik olarak alıyorsanız, manuel olarak ayarlayarak sorunu çözebilirsiniz. Bu işlem için, İnternet Servis Sağlayıcınızın (ISS) sağlayacağı DNS ayarlarını kullanabilirsiniz.

Bazı durumlarda, bilgisayarınıza yüklenmiş virüsler veya güvenlik duvarı yazılımı da YouTube’a bağlanma sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, bilgisayarınızda bir virüs taraması yapmanız ve güvenlik duvarınızın YouTube’a erişimine izin verdiğinden emin olmanız önemlidir.

YouTube’a bağlanırken “İnternete bağlı değilsiniz” hatası almanız durumunda, sorunun nedeni genellikle internet bağlantısı, YouTube sunucuları, web tarayıcısı, DNS ayarları veya bilgisayarınızda yüklü olan virüsler ve güvenlik duvarı yazılımı ile ilgilidir. Bu nedenle, sorunu çözmek için önce olası nedenleri belirleyin ve ardından uygun çözümleri uygulayın.

YouTube internete bagli degilsiniz 1
YouTube internete bağlı değilsiniz Android

YouTube İnternete Bağlı Değilsiniz Hatası Nasıl Çözülür?

Kullanıcılar, YouTube’a bağlanırken “internet bağlantısı yok” veya “internet bağlantısı kesildi” gibi hatalar alabilirler. Bu tür hataların birçok nedeni olabilir ve bunlar çözümlenebilir. Bu makalede, YouTube internete bağlı değilsiniz hatası için olası nedenleri ve çözümleri ele alacağız.

Ad imageAd image
 1. İnternet bağlantınızı kontrol ediniz: YouTube’a bağlanamama sorunu genellikle internet bağlantınızla ilgilidir. İnternet bağlantınızı kontrol ederek bu hatayı çözebilirsiniz. İnternet bağlantınızın düzgün çalıştığından emin olmak için, başka bir web sitesine ya da uygulamaya bağlanmayı deneyin. Eğer diğer web sitelerine bağlanabiliyorsanız, internet bağlantınızda bir sorun olmadığı anlamına gelir ve bu durumda sorun YouTube’dan kaynaklanıyor olabilir.
 2. YouTube sunucularında sorun çıkmış olabilir: YouTube, dünya çapında kullanıcılarının olduğu en büyük sunucu ağına sahiptir. Sunucu ağındaki sorunlar, kullanıcılara erişimde sorunlar çıkarabiliyor. Eğer YouTube tarafında bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, YouTube DownDetector gibi sitelerden ilgili hizmetin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.
 3. Tarayıcınızı güncelleyin veya farklı tarayıcıyla deneyin: Web tarayıcınızın güncel olmadığı veya tarayıcınızda bir sorun olduğu durumlarda da YouTube’a bağlanırken hata alabilirsiniz. Tarayıcınızın güncel olduğundan emin olun ve sorun hala devam ediyorsa, farklı bir tarayıcı kullanarak deneyin.
 4. DNS ayarlarınızı değiştirin: DNS ayarları, internet bağlantınızın doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Eğer DNS ayarlarınızda bir sorun varsa, YouTube’a bağlanırken sorun yaşayabilirsiniz. DNS ayarlarınızı otomatik olarak alıyorsanız, manuel olarak ayarlayarak sorunu çözebilirsiniz. Bu işlem için, İnternet Servis Sağlayıcınızın (ISS) sağlayacağı DNS ayarlarını kullanabilirsiniz.
 5. Virüs veya güvenlik duvarı yazılımı sorunları: Bazı durumlarda, bilgisayarınıza yüklenmiş virüsler veya güvenlik duvarının riskli gördüğü durumlarda erişime kısıtlama gelir. Bunun denenmesi için, internetten online virüs taramasını yapan uygulamalardan yararlanın. Örnek, Eset’ in online taramasını denemenizi öneriyoruz.
YouTube internete bagli degilsiniz 2
YouTube internete bağlı değilsiniz iPhone

Yüklü Olan YouTube Uygulamasıyla İlgili Sorunlar

Eksi işletim sistemine sahip olan bir çok cihazda bu ve benzeri bir çok hatayla zaman zaman karşılaşılır. Sistemlerin güncelleme desteği sonlandığında bir süre sonra yavaş yavaş uygulama destekleri de gider. Böyle durumlarda alternatif destekleyen uygulamalara yönlendiriyoruz. Örnek, YouTube uygulamasının çalışmaması durumunda, alternatif YouTube’ a aracı uygulamalar kullanılabilir. Hatta bir zamanlar böyle bir şey için, YouTube’ u kullanılması adına bir kaç tarayıcı uygulama bularak bu şekilde kullanımları sağlamıştık.

Cihazınız güncelleme alıyorsa, uygulamanızın güncel olduğundan emin olun. Duruma göre uygulamayı kaldırıp yeniden kurun veya eski bir kaç versiyonla deneyin.

YouTube internete bagli degilsiniz 3
YouTube internete bağlı değilsiniz hatası

YouTube İnternete Bağlı Değilsiniz Android için İşlemler

Uygulama kaldırma ve yükleme denemelerinden sonra atacağınız adımlardan biri cihaz içerisinden önbellek ve diğer seçeneklerin çalıştırılması.

Android cihazınızdan uygulayacağınız adımlar şöyle:

 • Uygulamalar denilen alana telefonunuzdan girin.
 • YouTube olan seçeneği bulup girin.
 • Önce önbellek, sonra güncelleme kaldır yapın ve denedikten sonra hala sorun varsa bu seferde verileri kaldır yapın.

YouTube İnternete Bağlı Değilsiniz iPhone Sorunu için

YouTube internete bağlı değilsiniz iPhone hatası için, yine uygulama kaldırma yükleme ve sonrasında sırasıyla şunları uygulayacaksınız:

 • Genel alanına girin.
 • En alta gelen ve Sıfırla ve Aktar olan seçeneği bulup dokunun.
 • Tekrar Sıfırla ve içerisinde Ağ ayarları sıfırla adlı seçeneği çalıştırın.

Bu işlem internetle ilgili ağ bağlantılarının ayarlarını sıfırlamak için kullanılır. Daha önce bağlanmış olduğunu ağları bir nevi unut olarak işlem yapmış olur.

YouTube internete bağlı değilsiniz iPhone cihazlarına yönelik ek olarak yine tarih kontrolünü yapın. Birde saklama alanı yeterli gibi görünse daha yine yer açıp tekrar işlem yapın.

Okumanızı önerdiğimiz başka bir konu: YouTube bağlı cihazları kaldırma

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir