YouTube manuel içerik kimliği ile şikayet

media 4597

YouTube' dan video şikayetinde yeni bir dönem başlıyor. "Manuel içerik kimliği" adlı sistemle telif hakkı şikayeti çok daha hızlı ve etkili olacak. İşte video kaldırma bölümü.

teknik destek

YouTube telif hakkı için yeni bir düzenlemeye gidiyor. Sorunları daha hızlı çözmek açısından video paylaşımında bulunan kişilerin haklarını koruyacak yeni bir sistem üzerinde çalışıyor.

YouTube “Manuel içerik kimliği” adlı sistemi duyurdu. Yapay bir zekaya sahip sitemde içeriği korumada video sahiplerinin işleyeceği bir bölüm olacak.

Video sahibi, yeni sisteme göre paylaşıtığı videoyu başka birinin paylaştığını gördüğü zaman, YouTube şikayet bölümüne o soruna özgü ekibe anında iletebilecek. Telif hakkı şikayetinde, şikayetin tam olarak nerede bulunduğunu ve içeriğini bu bölümle paylaşabilek.

YouTube telif hakkı şikayetinde yeni dönem

Yeni sistemde, telif hakları konusunda daha fazla araç ilerleyen zamanlarda gelecek. Şu an YouTube videoların görüntü ve ses analizini otomatik bir sistemle incelemesini yapıyor. Tabi bu sistem tam anlamıyla başarı sağlamıyor. İşte bu yeni sistemle bu başarı oranını yükseltilme hedefleniyor.

Günümüzde bazı video ve ses hileleri ile korumalı müzik ve görüntülerde telif hakkı aşılıyor. Her ne kadar yapay zekanın girdiği sistem başarı oranında önemli etken olsa da yinede açıkları olacaktır. Bundan dolayı manuel şikayet inceleme geliştiriliyor. 

YouTube manuel içerik kimliği ile şikayet

YouTube manuel içerik kimliği nedir?

YouTube manuel içerik kimliği, telif hakkı olan yayınlarda, YouTube tarafından geliştirilen şikayet amaçlı kullanılan yeni bir sistemin adı. Bu sistemde amaç şikayeti yapan kişinin tam anlamıyla neyi şikayet ettiğini bulmak ve anında işleme almak.

YouTube’ dan bir açıklama geldi. Bugünden itibaren diye başladığı açıklamasında telif hakkına sahip olan kişilerdeb zaman damgaları kullanmaları ve bize göstermeleri talep edilecek. Bunla videonun tam telik hakkına girdiği bölüm tespit edilecek. Bu işlemle artık video kaldırma daha kolay olacak. Video düzenleme araçlarının da geliştirildiğini belirten YouTube, şikayetlerin etkisinin arttırılması hedefleniyor.

Eski sisteme göre telif hakkı şikayeti bazen olumsuz sonuçlanıyordu. Nedeni şikayet eden kişinin tam şikayet konusunu ifade edememesinden. Bazıları şikayetin doğru yerini belirtemediğinden video kaldırılmaması söz konusu oluyordu. Artık yeni geliştirilen araçlarla bu ortadan kaldırılmış olacak. YouTube video şikayet etme haberine baktınız mı?


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 03:17

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın