YouTube oynatma kimliği hatası TV ve telefonda

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

YouTube oynatma kimliği hatası TV’ de karşınıza çıktığı gibi cep telefonda da yaşanmakta. Yazımızda oynatma kimlik hatası nedir ve sonrasında çözümü için ne yapılması gerektiği konusunda önerilerde bulunacağız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Oynatma kimliği, YouTube videolarını oynatırken direk ekrana gelen oynatma sorunudur. Biz bunla bilgisayarda fragman açmak istediğimizde karşımıza çıkmıştı. Bizdeki olası sebepler tahmini içeriğin kaldırılmış olması veya erişim engeli ile ilgili olması.

YouTube video açılmıyor oynatma kimliği hatası çıkıyor şeklinde yardım isteyen kullanıcılara önemli adımlardan söz edeceğiz. Harfiyen yerine getirenlerin sorunsuz videoları açacağını düşünüyoruz.

YouTube videoda oynatma kimliği sorunu

Video oynatma kimliği sorunu içeriğe ulaşılamadığı zamanlarda karşımıza çıkıyor. Bizdeki durum ekli web sitesinde yardımcı oynatma programında meydana geldi. Sanırız YouTube videolarını oynatmak için kullanılan bir oynatma aracı var ve burada içeriği göstermede sorun yaşandığını gösteriyor.

Aşağıya oynatma hatası çıkanların ne yapması gerektiğinden söz edeceğiz. Açılmayan videoların temel sebepleri bunlardan biridir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

YouTube oynatma kimliği hatası için çözüm önerileri

Şunlara bir göz atın:

  • İçerik sayfasını yenileyin.
  • Gizli sekmeden de deneyin.
  • Kullandığınız tarayıcı dışında başka bir tarayıcı ile test edin.
  • Farklı bir içeriği oynatmaya çalışın.
  • İnternetinizi değiştirip kontrol edin.
  • Kullandığınız cihazı yeniden başlatın.
  • Sonradan kurduğunuz programlardan alakalı olma olasılığı için arka plandakilerin kontrol edilmesi gerekiyor.
  • Tarih yanlışsa düzeldin. Artı boş alana ihtiyaç duyulma olasılığını kontrol edin.
  • Güvenli internet kullanıcılarının bu hizmeti kapatmalarını öneriyoruz. Bir çok içeriğin görüntülenmediğini görüyoruz.
YouTube oynatma kimligi 1
YouTube oynatma kimliği hatası TV ve telefonda

Telefondaki yapılacak işlemlerden bazıları

Mobil cihazda oluşan problemlerde ortak adımlar yukarıdakilere benzer. Lakin yardımcı bir uygulama kullanılarak alınan uyarılarda yapacaklarınızda değişimler olacak.

Uygulamadan ve tarayıcılardan denendikten sonra aşağıdaki seçeneklerin denenmesi belki de çözüm sunacak.

Bir uygulama kullanılarak açılan videolarda sorun yaşandığında alternatif oynatıcılarla denenir. Duruma göre uygulama kaldırılıp yeniden kurulur. Sürümle alakalı durumlarda önceki sürümlerle test etmeniz gerekiyor. Bazen telefonun yazılımındaki versiyon, kullanılan uygulamalarla uyum göstermediği zamanlar vardır.

Diğer bir işlemde Android sistemli mobil cihazlarda uygulamalar alanında ilgili uygulamaya dokunup içerisindeki seçeneklerin çalıştırılması yeterli olacak. Ama önce önbellek temizlenmesinde kullanılan seçeneği çalıştırın. Baktınız yine video kimlik hatası çıkıyor o zamanda diğer seçeneklerin çalıştırılıp denenmesi daha sağlıklı olacak.

iPhone kullanıcılarının ise, genel bölümünde yer alan sıfırla seçeneğinde ağ ayarını ve denedikten sonra tüm ayarları sıfırlamayı yapmaları gerekiyor.

TV oynatma hatasında ne yapılır?

Televizyonda YouTube oynatma kimliği hatası çıktığında ise yine yukarıdakilere benzer adımlar atılmalı.

Smart TV video oynatma kimliği sorunun yine önbellek silinmesi, ayarların sıfırlanması ve yardımcı uygulamalardan yararlanılması gibi çoklu seçeneklerden yararlanmanız yeterli olacak.

Birde televizyonda yeterli depolama alanının olduğundan emin olun.

Not: Tüm akıllı cihazlarda tarih ayarının yanlış olmasından dolayı yine benzeri bir çok sorunla karşılaşırsınız. Bundan dolayı ilk kontrol edeceğiniz şeylerden biri bu tarih bilgisi olsun. Windows 10 kullanıcıların yapacakları işlemler Windows 11 içinde geçerlidir. Örnek sistem geri yüklemenin çalıştırılması gibi.

YouTube oynatma kimligi 2
Bilgisayarda YouTube oynatma kimliği hatası

“Bir hata oluştu” hatasının devamında aldığımız uyarı açıklaması (Oynatma kimliği jd9iZYFBbbC-wQEQ)

Benzeri kategorideki yazılardan biri YouTube videolar yavaş yükleniyor sorunu içinde önerilerimizi okumanızı öneririz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak