YouTube Premium üyelik iptali nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

YouTube Premium ücretsiz üyelik iptali nereden veya nasıl yapılır resimli anlatımda sizlere birde ücret ödeme olmaması için bir önerimiz olacak. İşte abonelik iptali!

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

YouTube Premium üyelik iptali, ücretlendirme olmadan yapılması için önemli bir detayı sizlerle paylaşacağız. Bu çoğunlukla bilinen ama işlem sırasında akla gelmeyen bir yöntemdir. Samsung’ da, Honor, Xiaomi ve Huawei’ de YouTube Premium 3 ay ücretsiz abonelik nasıl iptal edilir?

Premium hakkında bir önceki haberimiz YouTube Premium ücretisiz kullanma hakkında çok daha fazla detaya ulaşabilirsiniz. Şirketin bu uygulaması bize göre özellikle Türkiye’ de şu an için istediği başarılı elde edemedi. Ya ücret fazla ya da ücrete göre içerik eksikliği var.

YouTube Premium ücretsiz üyelik 

Şirket şu aralar tüm Gmail kullanıcılarına 3 ay ücretsiz kullanma imkanı adlı reklam mesajlarını gönderiyor. Bu uygulamayla izlediğiniz bir film mi veya videoyu indirebilir veya kendiliğinden internetsiz izleme imkanı sunabiliyor. Bu durum özellikle uçak seyahatlerinde çok yararlı olabiliyor. Telefonunuzu uçak moduna alarak film izleyebilirsiniz.

Bedava üyelik hizmetlerinde her zaman önerimiz sanal kredi kartının kullanılması. Satın alma veya ücretsiz kullanımlarda zorunlu kredi kartı veya banka kartı eklemeniz gerektiğinde bu yöntemi kullanarak daha sonra sürpriz fatura ile karşılaşmazsınız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Hesap açtıktan sonra sanal kartı iptal edebilirsiniz veya kart limiti çok düşür bir tutara ayarlayınız. Aşağıda birde iPhone’ dan nasıl iptal edilir buna da değineceğiz. 

YouTube Premium telefondan iptal etme

YouTube Premium iPhone üyelik iptali için son adımda sizi Google Chrome’ a yönlendirecek ve e-posta şifrenizi yazarak abonelik iptali seçeneğini sunacak.

 1. Uygulamayı açınız ve sağ üstte yer alan bizde D sizde de kullanıcı adınızın baş harfi yazacak dokunun
 2. Alt alta sıralananlardan “Ücretli üyelikler” girin
 3. Bireysel üywlik yazan yere dokunun
 4. Altta “Yönet” kısmına dokunun
 5. Chrome’ a mail adresini ve şifrenizi yazın

YouTube Premium telefondan iptal etmeYouTube Premium iphone iptal etmeYouTube Premium telefondan nasıl iptal edilirYouTube Premium hesap kapatma

YouTube Premium üyelik nasıl iptal edilir?

 1. www.youtube.com/paid_memberships tarayıcıyla giriniz
 2. Premium veya Music üyelikleri göreceksiniz
 3. Üyelikler başlığı altında “Bireysel üyelik aylık 16,99 TL” yanında “Üyeliği yönet” tıklayın
 4. “Ücretsiz deneme süresi Mart 2020” dolacağı bilgisi ile karşılaşacaksınız
 5. Süre bilgisi yanında “Devre dışı bırak” tıklayarak Premium üyelik iptalini yapabilirsiniz.

YouTube Premium ödeme yöntemini kaldırma

 • Ödeme yöntemini veya kredi kartını değiştirmek için Mastercard veya Visa kart bilgisi yanında yer alan “Düzenle” tıklayın.
 • Yedek ödeme planı eklemek için hemen altında yedek ödeme yöntemine dokunun.
 • YouTube Premium aile üyeliği için aynı bölümden işlem yapabilirsiniz.

YouTube Premium üyelik iptali nasıl yapılırYouTube Premium kredi kartı silme

Haberimizde YouTube Premium üyelik iptali ve YouTube Premium kredi kartı kaldırma için kart silme bölümü hakkında resimli olarak anlattığımız bilgiler zamanla yapılan güncellemelerden sonra değişim gösterebilir.


Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 19:02

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak