YouTube Premium Üyelik İptali Nasıl Yapılır

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

YouTube Premium üyelik iptali nereden veya nasıl yapılır resimli anlatımla karşınızdayız. İçerikte aynı zamanda abonelikte ücret ödeme olmaması için bir önerimiz olacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

YouTube Premium üyelik iptali, ücretlendirme olmadan yapılması için önemli bir detayı sizlerle paylaşacağız. Bu çoğunlukla bilinen ama işlem sırasında akla gelmeyen bir yöntemdir. Samsung’ da, Honor, Xiaomi ve Huawei’ de YouTube Premium 3 ay ücretsiz abonelik nasıl iptal edilir ayrı ayrı soranlar oluyor.

Premium hakkında bir önceki haberimiz olan YouTube Premium ücretsiz kullanma hakkında çok daha fazla detaya ulaşabilirsiniz. Şirketin bu uygulaması bize göre özellikle Türkiye’ de şu an için istediği başarılı elde edemedi. Burada ya ücret fazla ya da ücrete göre içerik yetersizliği var.

YouTube Premium ücretsiz üyelik 

Şirket şu aralar tüm Gmail kullanıcılarına 3 ay ücretsiz kullanma imkanı adlı reklam mesajlarını gönderiyor. Bu uygulamayla izlediğiniz bir film mi veya videoyu indirebilir veya kendiliğinden internetsiz izleme imkanı sunabiliyor. Bu durum özellikle uçak seyahatlerinde çok yararlı olabiliyor. Telefonunuzu uçak moduna alarak film izleyebilirsiniz.

Bedava üyelik hizmetlerinde her zaman önerimiz sanal kredi kartının kullanılması. Satın alma veya ücretsiz kullanımlarda zorunlu kredi kartı veya banka kartı eklemeniz gerektiğinde bu yöntemi kullanarak daha sonra sürpriz fatura ile karşılaşmazsınız.

Hesap açtıktan sonra sanal kartı iptal edebilirsiniz veya kart limiti çok düşür bir tutara ayarlayınız. Aşağıda birde iPhone’ dan nasıl iptal edilir buna da değineceğiz. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

YouTube Premium telefondan iptal etme

YouTube Premium iPhone üyelik iptali için son adımda sizi Google Chrome’ a yönlendirecek ve e-posta şifrenizi yazarak abonelik iptali seçeneğini sunacak.

 1. Uygulamayı açınız ve sağ üstte yer alan bizde D sizde de kullanıcı adınızın baş harfi yazacak dokunun
 2. Alt alta sıralananlardan “Ücretli üyelikler” girin
 3. Bireysel üyelik yazan yere dokunun
 4. Altta “Yönet” kısmına dokunun
 5. Chrome’ a mail adresini ve şifrenizi yazın
YouTube Premium telefondan iptal etme
YouTube Premium üyelik iptali sorunu
YouTube Premium iphone iptal etme
Ücretsiz YouTube Premium üyeliği iptali

YouTube Premium üyelik nasıl iptal edilir?

 1. www.youtube.com/paid_memberships tarayıcıyla giriniz
 2. Premium veya Music üyelikleri göreceksiniz
 3. Üyelikler başlığı altında “Bireysel üyelik aylık 16,99 TL” yanında “Üyeliği yönet” tıklayın
 4. “Ücretsiz deneme süresi Mart 2020” dolacağı bilgisi ile karşılaşacaksınız
 5. Süre bilgisi yanında “Devre dışı bırak” tıklayarak Premium üyelik iptalini yapabilirsiniz.

YouTube Premium ödeme yöntemini kaldırma

 • Ödeme yöntemini veya kredi kartını değiştirmek için Mastercard veya Visa kart bilgisi yanında yer alan “Düzenle” tıklayın.
 • Yedek ödeme planı eklemek için hemen altında yedek ödeme yöntemine dokunun.
 • YouTube Premium aile üyeliği için aynı bölümden işlem yapabilirsiniz.
YouTube Premium üyelik iptali nasıl yapılır
YouTube Premium üyelik iptali nasıl yapılır
YouTube Premium kredi kartı silme
YouTube Premium üyelik iptali için adımlar


Ücretsiz YouTube Premium üyelik iptali sorunu

Çok sık olmasa da zaman zaman üyelik iptali sırasında bir sorun oluştur ya da bir hata oluştu şeklinde bir uyarı ile karşılaşılabiliyor. Buradaki durum sanırız anlık oluşan bir durum ya da kişinin şüpheli olarak algılanmasıdır. Özellikle sık ücretsiz üyelik imkanından yararlanmak için mail değiştiren hesaplarda yaşandığı oluyor.

Şunlara dikkat edin:

Sürekli ücretsiz abonelik hizmetinden yararlanmak için bilgilerinizi değiştiriyorsanız bir süre sonra kullandığını IP adresi, bilgisayar veya akıllı cihazlardan tespit edilme durumunuz var. Böyle bir şeyde ban dediğimiz şeyle karşı karşıya kalacaksınız.

Geçici durumlar için kullandığınız bilgisayar, tablet veya telefonlar dışında başka cihazlardan ve internet bağlantısından deneyin. VPN bir ihtimal düşünülecek yöntemlerdendir.

Haberimizde, YouTube Premium üyelik iptali ve YouTube Premium kredi kartı kaldırma için kart silme bölümü hakkında resimli olarak anlattığımız bilgiler zamanla yapılan güncellemelerden sonra değişim göstermekte.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir