YouTube ve Facebook Canlı Yayın Yapma

YouTube ve Facebook Canlı Yayın Yapma
müşteri hizmetleri
Facebook ve Youtube canlı yayın yapma için kısa bir bilgilendirme içeriği hazırladık. Facebook ve Youtube kullanıcılarına internet üzerinden canlı yayın yapma imkânı sunmaktadır. Facebook kullanıcıları sitenin sunduğu ek özellikleri ve yenilikleri her zaman seven bir kitle oluşturmaktadır. Ek özellikler birçok kişiye hitap eden, farklı konular ve içeriklerle kullanıcılara sunulan bir servistir. Facebook üzerinden canlı yayın yapma özelliği de bu servislerden biridir.

Facebook'un kullanıcılarına yeni sunduğu bir uygulama olan canlı yayın özelliği "Livestream for facebook" ismi ile duyurulmuştur. Bu özellik facebook üzerinden sizlere canlı yayın yapma imkânı sunmaktadır. Livestream internet üzerindeki kullanıcılarına canlı yayın yapabilme imkânı sunarken aynı zamanda facebook üzerinden de canlı yayın yapabilme imkânı sağlamaktadır.

Facebook canlı yayın yapmayla ilgili bir önce ki haberimizde yer alan, Android Facebook canlı yayın yapma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Youtube ve Facebook canlı yayın yapma

Youtube canlı yayın Bu uygulama birçok kullanıcının ve ünlü isimlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Canlı yayın yapabilmeniz için ilk önce livestream hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra uygulama için gerekli izinleri vererek profilinizde yeni bir sayfa oluşturup canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Bir diğer canlı yayın seçeneği de youtube olarak bilinmektedir. Youtube kullanıcılarına internet üzerinden canlı yayın yapma imkânı sunmuştur. Facebook'a oranla daha fazla canlı yayın kullanıcı mevcut olan youtube daha çok aktif olarak kullanılan bir canlı yayın seçeneklerinden birisidir. Youtube'nin canlı yayın imkânı sunması en çok da ünlü müzik grupları, büyük şirketler ve ünlü iş adamları tarafından beğeni kazanmıştır. Örnek olarak bir müzik grubu hayranlarına bir mesaj iletmek istediği zaman bunu youtube üzerinden canlı yayın seçeneğini kullanarak yapabilir. Hem sosyal medya da bu mesajı daha hızlı yayabilirler.

Youtube ve Facebook canlı yayın yapma

Youtube yayın yapma Youtube özel ve hızlı olmak üzere 2 video akışı oluşturma seçeneği sunmaktadır. Hızlı video akışı, youtube'dan Google+ hangout özelliğini başlatarak kullanır. Google+ hangout daha basit, kurulum gerektirmeyen ve herhangi bir ekipman kullanmanıza gerek kalmadan tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Özel seçeneği daha profesyonel bir yayın yapmanızı sağlamaktadır. Ancak kurulum süresi daha uzun olmakla birlikte üst düzey teknik bilgi gerektirerek daha profesyonel bir yayın yapmanızı sağlar. Canlı yayı akışlarınız sınırlı bir süre görüntülenmektedir. Yayın yapacağınız kitleye tam olarak ne zaman izlemeye başlamalarını bildirmeniz gerekmektedir.