YouTube video şikayet etme video kaldırma

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

İzinsiz video resim – fotoğraf, çıplak, şiddet, taciz, tehdit gibi uygunsuz içerik ve ticari markanın ihlali – telif hakkı ihlali nedeniyle şikayet ederek videoyu Youtube' den kaldırma talebi.

Teknoloji destek

YouTube, dünyada en çok ziyaret edilen video izleme sitesi olma ünvanını korumaya devam ediyor. Son yıllarda yaptığı bazı yeniliklerle koltuğunu sağlamlaştı. Düşünün artık çok sayıda bilinen televizyon kanalı canlı yayınını Youtube üzerinden de yapıyor. İş böyle olunca Google, reklam gelirleri için büyük değişimlere gidebiliyor.

Bir zaman reklamsız video için özel üyelik paketleri dayatılsa da çok tutmadığı görülmekteydi. Ama videolarda çıkan zırt bırt reklamlarla kazancını katlamaya devam ediyor. Youtube, son yıllarda paylaştığı reklam gelirleri aynı zamanda çoğu bireyin ve kurumların ekmek kapısı oldu. Özellikle şu sıralar büyük paraların döndüğü bilinmekte. Tabi bu payı herkes alamıyor. 

Gelelim YouTube’ da yayınlanan videolara. Bazı videolar telif hakkı nedeniyle şikayet alabilmekte. Bazıları izinsiz yayınlanmasından bazıları da Youtube toplum kurallarına aykırı olmasından dolayı kaldırılmakta. Yazımızda hem telif hakkına giren videoların nasıl Youtube’ dan kaldırılmasına tamamen silinmesine ve yanlışlıkla kaldırılan videoları yani yanlış şikayetle geri çekilen videoların şikayetini geri çekme ile ilgili detaylara yer verdik.

YouTube telif hakkı şikayeti

YouTube video şikayet etme video kaldırma

Sizinde yukarıdaki gibi bir sorununuz varsa verdiğimiz adreslerle Youtube ile iletişime geçebilirsiniz. Unutmadan Youtube’ nin her hanhi bir müşteri hizmetleri veya çağrı merkezi bulunmuyor.

Youtube video telif hakkı yayından kaldırma talebi için eserin gerçekten izinsiz bir şekilde yayınlandığına eminseniz ihlal başvurusunu gönderebilirsiniz. Bir talep sadece telif hakkına sahip kişinin ya da onun adına yetkisinin olduğu kanıtlanmış kişiler tarafından gönderilebilir. www.andronova.net

Uyarı! Youtube’ a yanlış taleplerde bulunursanız ve kötüye kullandığınız anlaşılırsa YouTube hesabınız askıya alınabilir ya da kapatılabilir. Bu sorun aynı zamanda sizin için yasal bir sorun oluşturabilir.

YouTube video şikayet etme nasıl yapılır

Youtube video şikayet adresi: Youtube.com/copyright_complaint_form ve youtube.com/cvp_app başvuru için ilgili şikayet nedenini işaretlediğinizde en alt tarafta uygunsuz içeriğin bildirimi için yardım merkezi adresi seçeneği çıkacaktır.

Telif hakkı ve video şikayetini geri çekme veya haksız yere şikayet edildiğinizi düşünüyorsanız detaylı bilgi ve başvurus iletişim için youtube.com/intl/tr/yt/about/copyright/#support-and-troubleshooting 

Gizlilik ihlalleri, zorbalık, nefret dolu görüntü ya da ses, çıplaklıl, cinsel içerik, tehlikeli içerik, dolandırıcılık, aldatıcı uygulama veya satış için Youtube ile iletişime geçebilirsiniz.

YouTube video şikayet etme nasıl yapılır

YouTube video şikayet etme

YouTube şikayet etme


Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 14:55

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir