YouTube yorumlar gözükmüyor kısıtlı mod bu videoda yorumları gizledi

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

YouTube yorumlar gözükmüyor sorununda bazen kısıtlı mod, bu videoda yorumları gizledi hatası olarak karşınıza çıkabilir. Benzeri çok çeşitli metinlerle karşılaştık ve bir çoğunun çıkma sebebi aynı nedenlerle alakalı.

Ad imageAd image

YouTube’ da yorum yapamıyorum şikayetlerinin temelinde aşağıdakilerden biri yatar. Yazdığımız önerilerden birinin kesin işe yarayacağını düşünüyoruz. Denedikten sonra hala sıkıntı çekenlerin bize mail olarak dönüş yapmalarını öneriyoruz.

1-2 Ay önce tüm mobil cihazlardan ve bilgisayarlardan videolara yapılan yorumları göremiyorduk. Aklımıza bir kaç neden gelmişti lakin buna sebep olan esas sebebi geç fark ettik. Normalde bu mesajı görenlerin ilk aklına kısıtlı mod geliyor. Lakin bizdeki bundan alakalı değildi.

Son zamanlarda bize gelen yardım taleplerinde şu web sitesine giremiyorum veya içerikte bazı alanlar çıkmıyor diyenler oluyordu. Hatta maç izleyemiyorum diyenlerde vardı. İçeriğimizdeki önerilerin işe yaradığını zamanında denemiş bir olarak ilk önerinin çoğu için geçerli olduğunu gördük.

YouTube yorumlar görünmüyor

İşimiz teknik olmasa sadece haber içeriği yayınlayan bir site olsak büyük ihtimal bu olayı ilgili platform ve bağlantıya yorardık. Lakin karşılaştığımız problemlerin bir çoğunda çözümü kendimiz buluyoruz.

Ad imageAd image

Videolara yorum yapamıyorum sorunu kesin şundandır dediğimiz durumlar oluyor. Lakin kesin olarak gördüklerimizi ilk seçeneklere ekliyoruz ve sonrasındakiler olası olarak anlatıyoruz.

Sıkıntı yaşayanların kontrol etmesi adına bulundukları bölgede başka kullanıcılarında aynı şekilde sıkıntı çekip çekmediklerini araştırmalarını öneriyoruz. Bazen yazdıklarımıza ne alaka diyenlerle karşılaşıyoruz. Lakin burada hiç beklemediğiniz bir şeyin buna neden olması olasılığı var. Örnek port problemlerinde çeşitli arızaların yaşandığı oluyor.

Yorum sorunu için çözümlerimiz

YouTube yorumlar neden görünmüyor sorusuna ilk cevabımız “Güvenli internet” kullanıyorsanız işte sebep bundandır. Giremediğiniz sitelerde ve alanların açılmama sebebi bu.

 • Açık olan güvenli internetin kapalı hale getirilmesi gerekiyor.
 • YouTube uygulamasını kullanıyorsanız, uygulamanın ayarlarındaki kısıtlı mod’ un kapatılması gerekiyor.
 • Kullanılan internet ağındaki bağlantı sorunları ve erişim engelleri.
 • Ülke veya bölge sorunlarından bir böyle bir şeye neden olur.
 • Oturum açık şekilde kullananların hesaplarında sorun görülmesi veya engellenmesi. Çıkışa atınız ve aynı zamanda Google uygulaması ve Chrome tarayıcısından kontrol edin.
 • Uygulamadan, telefondan ve açık olan hesaplardan alakalı olasılıklar için aşağıdakileri deneyin.

Uygulama üzerinden yapacaklarınız

Güncellemelerden etkilenen telefonlarda veya uygulama sürümleri oluyor. Bu gibi durumlarda uygulamanın içerisinde bir işlem yapıyoruz. Ya da kaldırıp yeniden kuruyoruz. Baktık yine aynı bu seferde eski versiyonları manuel indirip telefonumuza kuruyoruz. Bu genelde ya son sürümdeki bir şeylerin ters gitmesi ya da çok eski mobil cihazların yazılım desteğinin olmamasından alakalı oluyor.

 • Telefonda uygulamalar denilen bir alan var. Buraya girdikten sonra YouTube’ u bulup ve sonrasında içerisindeki seçeneklerin çalıştırılması gerekiyor.
 • Denedikten sonra uygulamanın diğer sürümlerinden bir kaçını kurum deneyin.
 • Artı yüklemiş olduğunuz bir uygulamayla bu uygulamanın çakışmasından dolayı düzgün çalışmama olasılığı var.

Telefon ve hesap problemleri

Normalde bu yazacaklarımız çok seyrek görülenlerden bazılarıdır. Lakin bir ihtimal dahi olsa yazmayı uygun gördük.

Telefonlardaki tarihin yanlış ayarlanmasından dolayı veya sıfırlanmasından dolayı kullanımlarda sorun çıkar.

Yerin sistemin ve uygulamaların çalışmasında yeteri kadar alana sahip olmamasından dolayı aksaklıklar yaşatır.

Diğer olasılıkta hesapların şüpheli davranışlar olarak algılanması. Bu bazen oturum açmadan da oluştuğu oluyor.

Bunların tümü denendikten sonra YouTube’ un destek bölümüne yazarak gerekli araştırmayı yaptırınız.

Kısıtlı mod, bu videoda yorumları gizledi YouTube sorununda yapılacaklardan söz ettiğimiz içeriğimiz üzerinden iletişime geçilecek alanı kapattık. Destek e-posta hesabımızı yazarsanız duruma göre dönüş yaparız.

Güvenli interneti kapatma

Kullanılan hizmetin online işlemlerine girip işlem yapmanız çok kolay. Artı sms atarak iptal edilebiliyor. Birde kullanılan internet sağlayıcısının müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir.

Türk Telekom veya Vodafone kullanıcılarının ilgili sağlayıcının çağrı merkezinden işlem yapmaları mümkünken, Turknet tarafında ise bu kanaldan görüşme yaparak işlem yapamıyorsunuz. Sadece sesli yanıtla yönlendirileceksiniz.

Kısıtlı mod uygulamadan nasıl kapatılır?

Örnek resimli anlatımın iPhone’ dan yapıldığını belirtelim. Bir Android için daha farklı alanalar açılması olasılığına karşın gerekli alanları kurcalamanız yeterli olacaktır.

 • YouTube uygulamasının profil simgesine dokunun,
 • Oturumunuz açık olsun olmasın “Ayarlar” yazılı alana geçin,
 • Geneldeki bölümden “Kısıtlı mod” olanın yanındaki butonu kullanarak kapatma işlemini yapın.
YouTube yorum 1
YouTube yorumlar gözükmüyor hatası

Alttaki alana girdiniz ve ilgili alan pasif durumda ise telefonunuzu yeniden başlatınız. Duruma göre uygulamanın önbelleğinin silinmesinden sonra düzeleceğini düşünüyoruz.

YouTube yorum 2
YouTube kısıtlı mod bu videoda yorumları gizledi

YouTube yorumları görünmüyor veya yorumlar çıkmıyor diyenlerin yukarıdaki sıralamayı uygulamalarının yeterli olacağını belirtelim.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
Türkçe