Yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı çözümü

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Dizi açarken “YouTube yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı” şeklinde bir uyarı geliyor ve video açılmıyor ise bu durum iki üç gün kadar sürebiliyor.

Sponsorlu reklam

Telefonda ya da Smart TV üzerinden YouTube’ da açtığınız bir dizide karşınıza “Video kullanılamıyor. Yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı” diyor nedir ve çok sayıda videoda da aynı sorunu yaşıyorsanız bu kanalın yaptığı bir işlemdir. Gelir muhabbetine diziyi parça parça videolara bölerek yayınlayarak daha fazla kazanç elde edebiliyorlar. Son yayınlanan bölümü bazen 3-4 gün sonra normal izlemeye açabiliyorlar. Eğer Tivibu veya Turkcell TV / Plus kullanıyorsanız geri sardırarak kaçırılan bölümü izleyebiliyorsunuz. Tabi 24 saat geri sardırma özelliği var ama gün içerisinde bazen tekrarı yayınlanabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yazımızda çözüm için bir kaç önerimiz olacak ve eğer işe yaramazsa o zaman beklemeniz gerekecek. Ya da Google’ dan farklı sitelerde yayınlanan tam sürüme ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu reklam

Bilgisayarda kullanacaklar için Opera tarayıcısını öneriyoruz. Windows 10 ile sorunsuz çalışan bu tarayıcının doğal vpn özelliği bulunuyor. Yani dahili vpn ile açılmayan siteler ve videoları izleyebiliyorsunuz. Yani kısaca böyle bir yöntemle açılma olasılığı var.

Deneyeceğiniz önerilerimiz şöyle olacak:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  1. Opera ile açılmayan video bağlantısını girerek test edilmesi. Yurt dışından internete çıkış yapıldığında baya bir internet yavaşlıyor bunu belirtelim.
  2. Olmadı veya çok yavaş oluyorsa o zaman vpn programını kurun onla ülke değiştirerek deneyiniz.
  3. Filterbypass ve benzeri proxy siteleri üzerinden izleyebilirsiniz. Arama kısmına bağlantıyı yazarak veya video sitesinin ana sayfasını yazıp açıldığında ilgili siteden dizi adını yazıp aratarak bölüme ulaşabilirsiniz.

Yukarıdakiler tarafımızca test edildi ve sorunsuz istediğimiz bölüme ulaştık. Bunu genelde Fox TV Bay yanlış, ATV eşkiye dünyaya hükümdar olamaz ve bazı dizilerde karşılaşabilirsiniz.

Opera ile açılmayan videoyu açmak için:

  • Tarayıcının son sürümünü yükleyiniz.
  • Açtığınızda vpn yazısını üst kısımda göreceksiniz.
  • Tıklanınca karşınıza kapalı yazan bir buton gelecek ve üstüne tıklandığında yeşil renkle açık yazacak.
  • İlgili bölümde en uygun konumun seçimi yer alıyor. Bunla Asya, Avrupa ve G.K. Amerika seçilerek denenebilir.

iPhone kullananlar veya Android televizyon / telefon kullananların uygulama üzerinden deneyebilirler. Ya da destekleyen tarayıcılarla yukarıdaki sıralamadaki seçenekler test edilebilir.

Proxy sitesiyle açılmayan diziyi açmanız içinde şunları yapınız:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Proxy sitelerini veya yazdığımız siteyi açın.
  • Arama kısmında sayfayı şifreleme, url bağlantısını şifreleme, çerezleri durdurma, nesneler ve komut dosyaları kaldırılması gibi özellikleri kullanabilirsiniz.
  • Aramaya istediğiniz şeyi yazarak veya bağlantıyı yazarak ulaşabilirsiniz.
Yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı çözümü
Yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı

Resimlere baktığınızda vpn işareti üst kısımda bulunuyor ve açıldığında ikinci resimdeki kullanım verisi ekrana gelecek. Sonra açılmayan videoyu kontrol edebilirsiniz.

bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı çözümü
YouTube bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı

Video kullanıma sunulmadı sorunu yaşayanların önce başka cihazda ve bağlantıyla denemelerini öneriyoruz. Sonrasında deneme ile bir yolunu bularak videoları açmaya çalışacağız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak