Zenfone 5 2018 özellikleri tanıtıldı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Asus, mobil dünya fuarında tanıttığı yeni Zenfone 5 5Z yani 2018 modeli büyük ilgi topladı. Gerçekten çok iddialı bir telefon olacağa benziyor. Yeni Zenfone özellikleri haberimizde.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Asus’ un yeni Zenfone 5 2018 modeli tanıtıldı. MWC etkinliğinde yer verilen yeni Zenfone 5′ in çentik görünümlü ekranı, güç kamerası ve yapay zekasıyla dikkat çekmeyi başarmıştı.

Asus, Qualcomm ile yaptığı önemli işbirliği ile yeni yonga setleri kullandı. Etkinlikte Qualcomm’ a çokca teşekkür etti. 

Asus’ un yeni modeli ile iPhone X’ e gönderme yaptığını belirten yorumlar yapıldı. Zenfone 5 2018‘ de kullanılan çentik benzetildi.

Zenfone 5 2018 özellikleri tanıtıldı

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Zenfone 5 2018 kamerası

Parmak izini merkeze oturttan Asus, okuyucunun sol kısımda kameraya ve led flaş’ a yer verdi. Kullandığı sensör ise Sony’ nin IMX 363 modeli. Optik sabitleyici de 4 yönlü kullanılmış. Kamera da yer alan modlarda PRO, tripod ve 60′ tan fazla hazır çekim modları da bulunmakta.

Qualcomm desteği ile Asus yapay zekaya sahip “Al Camera” teknolojisini de kullanıyor. Bu teknoloji de 16 farklı nesne otomatik tanımlanabiliyor. Bu sayede kamera da doğru ayarlar yapılmış oluyor.

Asus Zenfone 5 2018′ de AI Rigtone, AI Display, AI Boost ve AI Camera özellikleri bulunmakta. İşte Zenfone 5 2018 özellikleri…

6.2 inç’ e sahip ekran, % 90 ekran kasa orana sahip, Qualcomm Snapdragon 636  işlemci ve Adreno 509 grafik, 6 GB RAM,12 MP arka ve 8 MP ön kameraya sahip. İşletim sistemi oalrak Android 8.0 sürümü ile satış çıkacak.

Asus Zenfone 5 2018 modelinin satışa çıkış tarihi Nisan 2018 olarak belirlendi. Asus Zenfone 5 2018 fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

YouTube video

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak