Ziraat Katılım işleminizi şuanda gerçekleştiremiyoruz hatası

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Şifre değiştirmede “Ziraat Katılım işleminizi şuanda gerçekleştiremiyoruz. Daha sonra tekrar deneyiniz.” hatası alanların bazılarında farklı sebeplerden dolayı bu uyarıyla karşılaştığını görüyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Ziraat bankası, işleminiz şuanda gerçekleştiremiyoruz hatası verdiği zamanların çoğunda sistem arızalarının yaşandığı saatler oluyor. Lakin biz herkesin aynı anda almadığı zamanda bu sorunla karşılaştık. Biraz incelediğimizde olası nedeni anladık. Yazımız bu uyarının çıkma nedenleri hakkında aydınlatma amaçlı hazırlanmıştır.

Kontrol etmenizi önerdiğimiz adımlar:

  • Başkalarının bunun hakkında paylaşım yapıp yapmadığına bakınız.
  • Varsa başka cihazla kontrol ediniz. Ek olarak tarayıcı kullanarak bakılabilir.
  • İnternet bağlantınızı değiştirerek tekrar deneyiniz.

İşleminizi şuanda gerçekleştiremiyoruz ne demek?

Bizim karşımıza çıktığı işlem kredi kartına şifre koymak istediğimizde oldu. İlk kart kullanımında şifre belirleme işlemi için mobil şubeden işlem yapmak istedik. Lakin sürekli bu mesajı aldık. Sonradan anladığımız kadarıyla kart henüz elime ulaşmadığından sanırım güvenlik gereği işleme alınmıyor. Ya da farklı bir problem var biz böyle düşünüyoruz.

Bir başkasının karşılaştığı durumsa, kredisi onaylanan müşterinin krediyi çekmek istediğinde bu uyarı ekrana geliyormuş.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bir başka durumda genelin karşılaştığı mobil şubeye girerken “İşleminizi şuanda gerçekleştiremiyoruz” sorunu çıkması.

Metin ya herkesle aynı anda çıkar ya da bölgeye göre değişebilir.

Şüpheli olarak görülen davranışlarda bulunan giriş denemeleri engellenebilir. Örnek vpn kullanan birinin giriş yapma çalışması. Ya da sürekli yanlış bilgilerle oturum denemeleri.

Diğer önemli bir husus uygulamanın versiyon sorunları ya da uyumluluk sıkıntılarını söyleyebiliriz. Böyle durumlarda çalışabiliyorsa önceki versiyonu kurarak denenmesi gerekebilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Gelelim güvenlik duvarının yaptığı kısıtlamalara. İşlemleri yapan siz olmanıza rağmen tehdit olarak görülen kişiler yasaklanabilir. Sistem engellemelerinin çözümü bir süre denemeden beklemektir.

Denemeniz için önce varsa başka bir internete bağlanınız. Sonra denemeye göre farklı mobil cihazla denersiniz.

Bunların dışında çıkma sebeplerini aşağıya ekliyoruz. Duruma göre deneyip bankanızla görüşebilirsiniz.

isleminizi suanda gerceklestiremiyoruz
Ziraat Katılım işleminizi şuanda gerçekleştiremiyoruz sorunu

Her ne kullanıyorsanız kullanın, kesinlikle sürekli aynı şeyleri yapmamanızı öneriyoruz. Her sistemin belli bir deneme hakkı verdiğini belirtelim. Birde doğru girilen şeyler için dahi bir tekrarlama hakkı vardır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.