Zoom şifre ve ID yanlış hatası

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Zoom ID yanlış hatası veya şifre hatası alanların yapacakları işlemler çok basit olacak. Unutmamanız gereken sorun sadece sizde mi yoksa başkaları da yaşıyor mu.

Teknoloji destek

Zoom ID yanlış hatası, üç nedenle çıkabilir ve yazarkende doğru yazdığınızdan emin olmanız gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken maddeleri aşağıya bırakıyoruz ve bağlantınızı da test etmeyi unutmayınız.

  • ID’ yi doğru yazıyorsanız anlık ya da belli bir süreliğine çoğunda aynı problem görülebilir.
  • Verilen ID’ nin geçerliliği sona ermiş olabilir.
  • İnternet veya hesabınızla alakalı problemler görülebilir. Örnek tehdit olarak algılanarak giriş engeli uygulanabilir.

Zoom şifre yanlış diyorsa;

  • Telefondaki uygulamadan ve bilgisayardan ayrı ayrı test edilsin.
  • Parolayı sıfırlamaya çalışınız.
  • Daha önce giriş yapılan cihazlarla deneyin. (Beni hatırlanın işaretli olması erişim sağlayabilir)
  • Çok sık şifrenizi yanlış girmişseniz geçici giriş engeli almış olabilirsiniz.
  • Hesap çalınma durumu bi ihtmal görülebilir.

Haber başlığında yer alan her iki sorun içinde ayrı sistemlerden, internetten ve hesaplardan test ediniz. Duruma göre uygulamanın destek kısmına talep gönderiniz.

Zoom uzaktan çalışma sistemine geçmiş iş yerlerinde, okullarda ve pek çok farklı alana kişilerin birbirleriyle sesli ve görüntülü bir şekilde iletişime geçmelerine, toplantı yapmalarına yarayan bir uygulamadır. Ancak uzaktan çalışma ve eğitim süresince en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Zoom şifre hatası vererek birçok kullanıcısını zorda bırakmaktadır. Birçok öğretmen ve öğrencinin Zoom uygulaması üzerinden ders işlediği bu dönemde pek çok kişi bu hataları çözmeye çalışmaktadır. Birkaç basit adımın uygulanması sayesinde şifre ve ID hataları çözüme ulaştırılabilir. 

Zoom şifre ve ID yanlış hatası

Şifre ID hatası 

Zoom ve EBA uygulamalarının ikisi birden aynı bilgisayarda kurulu olduğunda ortaya çıkan güncelleme problemlerinden ötürü şifre ve ID problemleri ortaya çıkmaktadır. Zoom uygulamasında uzaktan eğitim sırasında zoom şifre ve ID hatası alıyorsanız bu problemi çözmek için basit birkaç komutu uygulamanız yeterli olacaktır. Bunun için ilk önce yapmanız gereken şey EBA ve Zoom uygulamasını silerek bilgisayarınızdan kaldırmanızdır. Daha sonra Zoom uygulamasını bilgisayarınıza tekrar indirerek kurulumunu yapın. Bunun ardından EBA uygulamasını tekrar indirerek baştan kurun. Son olarak kullanıcı bilgilerinizi girerek uygulamaya tekrar bağlanın. 

Zoom şifre nasıl değiştirilir

Sorunu belki şifre değiştirilerek ve yeni şifrenin kullanılmasıyla da çözülebilir. Şifre değiştirmek için Zoom uygulaması açıldığında settings yani ayarlar butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra üst kısımda yer alan profil butonuna tıklamanız gerekmektedir. Önünüze açılan yeni ekranda update password kısmına tıklayarak yeni şifrenizi girin, en son olarak bütün ayarlarınızın kaydedilmesi için save butonuna tıklayın. Böylece yeni bir Zoom şifresine sahip olursunuz. Bu hataların çözümü sayesinde uzaktan eğitim gerçekleştiren ve uzaktan çalışan kişilerin problemleri çözülerek daha sağlıklı bir iletişim sağlanmış olur. 

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir