Zoom televizyonda nasıl indirilir nasıl kullanılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Zoom televizyona nasıl indirilir ve Smart TV' de nasıl kullanılır diyenlerle karşılaşıyoruz çoğunda EBA var ama Zoom yok diyorlar. Ne yazık ki uygulamanın desteği bulunmuyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Zoom uygulamasını televizyona kurmak için öncelikle işletim sisteminin buna uygun olması gerekiyor. Çoğu Android veya farklı yazılıma sahip Smart TV uyumsuz olduğunu görmekteyiz. Net anlaşılması için uygulama indirme mağazasına girerek Zoom yazarak aratınız ve ekrana çıkıyorsa destekliyor çıkmıyorsa desteklemiyordur. Tabi çok nadir USB üzerinden flash bellekle yüklemeye çalışılabilir. Bilgisayardan APK dosyasının indirilip flash diske aktarılması ile test edilebilir. Tabi bilinmeyen kaynakların açık olması gerekiyor.

Unutmadan Zoom TV adlı bir uygulama var bunla karıştırmayınız. Diğer sistemler içinde yine aratarak olup olmadığına bakabilirsiniz. Yoksa desteğe sahip bir Android TV Box alarak televizyona bağlayıp kullanabilirsiniz.

B.Kaynakların açılmasını cihazın markasına göre değişiyor. Gelişmiş ayarlardan girerek bazende ilgili ayar kısmına geldiğinizde pasif olarak soluk görünüyor ama üstüne gelip ok tuşuna bir kaç kez bastığınızda açılıyor.

Smart TV Zoom desteği varsa:

Kamerasız modellerde mikrofonlu kamera alarak USB aracılığı kullanılabilir. Ayrıyeden bir şeyler almanız gerekmiyor. Tabi kamera desteği olan TV modellerine bakmak gerekiyor. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İnternet hızınız önem arz ediyor ve hız testini yaparak kabloların kontrolü ve çoklu cihaz kullanımını buna göre yapabilirsiniz. Kullanılan modemin kalitesi, altyapı ve uzaklk mesafesiyle sorunsuz kullanım durumu değişebiliyor. Tabi bulunduğunuz bölgede yoğun kullanım durumlarında hız düşüşü yaşanabilir.

Ek kablolar varsa mümkün olduğu kadar en aza ek olayını düşürün. Birde kablosuz WiFi bağlantılarında modeme olan uzaklık ve iki yerde de kullanılan donanım kalitesine göre hız değişebiliyor. Sıkıntı çekenlerin TV’ lerinde ethernet desteği varsa kablolu bağlantı yapmaları önerilir.

ZOOM Cloud Meetings TV sürümü şeklinde Google’ dan aratanların çoğu cep telefonu sürümüyle karşılaşacaktır. Televizyonda çalışmıyor diyenlerin kullandıkları tarayıcı (Chrome, Opera, Samsung) ile zoom.us adresine girerek denemelerini öneriyoruz.

Görüşme sonlandırılıyor veya ses / görüntü gelmiyor sorunu çekenlerinde oturumun kapatılıp tekrar yapılması ile çözüm sağlanılıyor. 

  • İnternet ve TV fişini çıkarıp takınız.
  • Varsa başka bir uygulamayla deneyelim. Örnek EBA desteğiyle karşılaşıyoruz bunla denenebilir.
  • Uygulamanın izinlerini kontrol ediniz.
  • Koruma yazılımı olan modellerde durdurarak deneyelim.
  • Oturumdan çıkınız tekrar giriş bilgileriyle açınız.
  • Kaldır tekrar yükle.

Zoom televizyonda nasıl indirilir nasıl kullanılır


Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 10:39

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir