Zoom two factor authentication nedir ve kapatma

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Zoom two factor authentication kapatmak için iletişime geçmeniz gereken bilgiler yazı içerisine ekledik ve özellik nasıl kullanılır bir kaç görselle ilgili bölümü gösterdik.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Two factor authentication, nedir diyenler için hesaplara girişte ek güvenlik sağlayan Türkçe adı iki faktörlü kimlik doğrulama denilen gelişmiş güvenlik önlemine deniliyor. Bu sosyal hesaplarda ve çok sayıda güvenlik gerektiren platformlarda karşımıza çıkar. Hesabı açarken telefona giden kod veya bir uygulama aracılığı ile oluşturulan geçici kod ile sağlanır.

  1.  Zoom two factor authentication açmak veya kapatmak için:
  2. İlgili ayarlara direk ulaşmanız için bu us04web.zoom.us/profile bağlantıyı tarayıcıyla açınız.
  3. İlgili seçeneği aşağıda göreceksiniz ve yanında Turned off / on ile açma kapatma işlemini yapıyorsunuz.

Authentication kırmak için yapılacak tek işlem Zoom ile iletişime geçmeniz olacak. Tabi güvenli cihazlar ekliyse direk açılacak ve profilden kaldırabileceksiniz.

Önemli hesabın çalınmasını önlemek için tercih edilecek en önemli koruma yönteminden kesinlikle yararlanmanızı öneririz. Eğer kullanılan cihaza erişim yapamıyor ve korumayı silemiyorsanız o zaman bildirimle güvenlikten geçmeniz gerekecektir.

Gelelim uygulamanın yaygınlaşma konusuna. Yeni açıklanan araştırmalara göre bu uygulamanın pandeminin devam etmesiyle daha büyük kitlelere ulaşacağı yönünde. Hatta marka değerinin daha artacağı belirtiliyor.

Zoom two factor authentication nedir ve kapatma

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Açılması için giriş parolanızı girmeniz isteniyor. Sonra qr kodunun okutulması gerekiyor. Yardımcı uygulamayı telefonunuza kurup okutabilirsiniz. 

Zoom two factor authentication kapatma


Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 18:35

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir