ZTE, ‘mini’ anlayışını değiştirdi: Nubia Z5 Mini Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında ihtiyaçlara bağlı olarak ekran boyutları her geçen büyürken, üreticilerin amiral gemi modellerini iki farklı konseptte kullanıcılara sunma yolunu tercih ettiğini görüyoruz. Galaxy S3 mini ile başlayan süreç şu an itibariyle birçok üretici tarafından benimseniyor.

Andronova

2012 yılın son günlerinde Nubia Z5 modelinin resmi tanıtımı gerçekleştiren ZTE,  söz konusu telefonun mini versiyonunu da hazırlayarak tüketicilerin beğenisine sundu. 5-inçlik Nubia Z5 modelinin mini seçeneği için 4.7-inçlik bir ekran boyutu benimseyen ZTE kuşkusuz birçok kesimi şaşırtmayı başardı. Son dönemdeki birçok popüler telefonda (Galaxy S3, HTC One, Optimus G) yakın bir ekran boyutu benimsenirken, üstelik Çinli üretici telefonda göz dolduran bir donanıma da yer vermiş.

Xperia Z’de yer alan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro ve Adreno 320 platformundan güç alan Nubia Z5 mini’de 2GB RAM ve 16GB dahili depolama birimi yer almakta.

MicroSD kart desteği ile hafıza artırımına olanak sağlayan telefonda 13MP çözünürlüklü arka kamera ve 5MP çözünürlükte ise ön kamera bulunmakta. 2.300mAh kapasiteli bir batarya sahip olan telefon kısa süre içerisinde ilk olara Çin’de satışa sunulacak. Nubia Z5 mini için belirlenen satış fiyatı ise 308 dolar.

kaynak: unwiredview

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın