ZTE U988S, Tegra 4 İşlemcili İlk Telefon Olabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

NVIDIA, ocak ayında duyurduğu Cortex-A15 mimarisine sahip dört çekirdekli ilk işlemci Tegra 4 ile henüz istediği başarıyı yakalayabilmiş değil. Mobil dünyasının önde gelen üreticileri amiral gemi modellerinde Snapdragon 600 ve 800 çözümlerine yer verirken, orta ve giriş seviyesi modellerde de yine Qualcomm’un Snapdargon 200/400 işlemcilerine ve MediaTek cephesinden bazı çözümlere yer verdi.

teknik destek

Tegra 4 ise HP cephesinden iki tablette, Toshiba ve Asus cephesinde ise bir tablette yer bularak şu an dek hayal kırıklığı yarattı. DigiTimes kaynakları Tegra 4’ün sınırlı sayıda sevkiyatını yüksek fiyatına bağlarken, bu noktada NVIDIA’nın nasıl bir strateji belirleyeceği merak konusu.

İşlemcinin lansman tarihi üzerinden altı aylık bir süre geçti ve henüz Tegra 4 işlemcisine sahip bir telefon kullanıcılara sunulmuş değil. Bu noktada yılın ilk çeyreğinde ZTE ve NVDIA ortak bir yazılı basın açıklaması yapmış ve Tegra 4 işlemcili ilk telefonun ZTE cephesinden geleceği bildirilmişti.

PhoneArena tarafından internet ortamına servis edilen bir görüntüdeki telefonun ise Tegra 4 işlemcili ilk telefon olduğu üzerinde duruluyor. ZTE U988S olarak adlandırılan sahip olduğu donanım noktasında da bazı detaylar aktarılıyor.

Yaklaşık 9mm kalınlığa sahip olduğu bildirilen telefonun sert plastikten oluşan bir yapı sunarken, ön bölümde üç adet kapasitif buton yer almakta. 1.8GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Tegra 4, 72GPU çekirdeğinden oluşan grafik birimi ve 2GB RAM telefonun güç birimini oluştururken, arka bölümde ise 13MP çözünürlüklü bir kamera dikkat çeken bir diğer unsur.

Ekran boyutu henüz netleşmeyen ZTE U988S adlı 1920 x 1080p çözünürlüklü bir ekranın yer alması bekleniyor. Android 4.2 ile çalışması beklenen telefonun 2013 ortalarında tanıtılması beklenirken, konuya ilişkin henüz bilgilendirme yapılmış değil.

kaynak: AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir