ZTE’den Dünya Mobil Kongresi Çıkarması!

24 Şubatta İspanya’nın Barselona kentinde başlayacak olan Dünya Mobil Kongresinin (MWC 2014) başlamasına günler kalmışken üreticilerinin fuarda tanıtacakları ürünler ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Çin Hükumeti destekli ZTE firması dünya çapında bir üretici olmak adına çalışmalarına devam ederken görünen o ki farklı işletim sistemlerinin de geliştirilmesine destek veriyor.

Andronova

Android işletim sistemi bu gün tüm üreticilere lisans ücreti olmadan dağıtılan açık kaynak kodlu bir yazılım ve kimsenin tekelinde değil. Windows Phone işletim sistemi gibi Google üreticilerden lisans ücreti istemediği içinde üreticilerin şu anda en büyük tercihi Android ama ya Google yarın bu işletim sistemini tek bir üreticiyle paylaşmaya karar verirse!

ZTE’de bunu düşünerek hem Firefox işletim sistemine hemde Tizen işletim sistemi ile çalışan telefonları hazırlamış bulunuyor. Dünya Mobil Kongresinde bu cihazları tanıtması beklenen Çin’li teknoloji devi FireFox OS 1.3 işletim istemiyle çalışan bir telefonu bizlere sunacak gibi görünüyor. Tizen işletim sistemi ile çalışan telefonu da Tizen standında görebileceğimiz de gelen bilgiler arasında. ZTE phablet kategorisi içinde 6 inçlik bir telefon hazırlayarak dikkatleri üzerine çekmeye çalışacak.

tizen-vs-firefox-os

CES 2014’te Nvidia’nın tanıttığı performans canavarı Tegra 4 platformu kullanan bir telefonun hazırladığı belirtilirken bu telefonun özellikle kalınlığı ve pil gücünü şimdiden çok merak eder oldum. 24 Şubatta İspanya’nın Barselona kentinde başlayacak olan Dünya Mobil Kongresinin (MWC 2014) kıran kırana geçeceği belli oluyor. Bu fuardan beklentileriniz neler bizimle düşüncelerinizi paylaşırsanız çok seviniriz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.