ZTE’nin 6.44-inçlik Z7 Modeli Teknik Özellikleriyle Göz Kamaştırıyor!

ZTE’nin 6.44-inçlik Z7 Modeli Teknik Özellikleriyle Göz Kamaştırıyor!

Andronova

Akıllı telefon piyasasında son dönemde önemli bir yükseliş içerisinde olan ZTE, dünyanın önde gelen 4 ya da 5 akıllı telefon üreticisi arasında yer alıyor. Daha üst sıraları hedefleyen ve bu noktada kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği giriş seviye modellerin yanı sıra üst sınıf kategorisine dahil edilen telefonların duyurusunu sürdüren ZTE, doğrudan Xperia Z Ultra‘yı hedef alan ve büyük ekranlı telefonlar kategorisinde yer alan diğer seçeneklere karşı iddialı bir ürün hazırlıyor.

Z7 olarak isimlendirilen telefon şimdilik kameraları yakalandı ve Çin kaynaklı haber sitelerine göre telefon oldukça gelişmiş teknik özellikler sunuyor. 6.44-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekranın yer alacağı telefonda (ya da mini tablet) Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisine yer verilecek. Söz konusu işlemci 2013’ün ikinci yarısında itibaren amiral gemi modellerin neredeyse tamamında yer aldı. ZTE Z7 modelinde ise Snapdragon 800’ün MSM8974AB seçeneği kullanılacak. Halihazırda Xiaomi Mi-3 ve Galaxy Note 3‘ün LTE versiyonunda kullanılan MSM8974AB versiyonu MSM8974’e göre daha üstün özellikler sergiliyor.

Aradaki fark için alt bölümde yer alan tabloya göz atabilirsiniz.

ZTE’nin 6.44-inçlik Z7 Modeli Teknik Özellikleriyle

zte-nubia-z7

Bu ayrıntıların yanı sıra Z7 modeli Android 4.4 KitKat ile kutudan çıkacak. 3GB RAM, 128GB dahili depolama seçeneği, 4G LTE desteği ve  f/2.0 diyafram aralığına sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera Z7’nin ne denli güçlü bir donanıma sahip olacağını net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Z7’nin ocak ya da şubat ayında gerçekleşecek uluslararası etkinliklerin birinde tanıtılması bekleniyor.

174378685v_480kaynak: gforgames

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.