ZTE’nin Sesle Kontrol Edilen Telefonu Star 2

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

ZTE’nin Sesle Kontrol Edilen Telefonu Star 2

Telefonlarımıza sesle komut verme, yabancı olduğumuz bir konu değil. Sesle mesaj yazdırma ya da arama yapma, Google sayesinde bir süredir hayatımızda. Ancak ZTE Star 2, sesle kontrol olayını ileri seviyeye taşıyor.

ZTE’nin Sesle Kontrol Edilen Telefonu Star 2

ZTE’nin tanıtımını yaptığı telefon, ses ve harekete duyarlı bir sensörle geliyor. Uygulamaları açma, kapatma veya uygulamalar arası geçiş yapma, fotoğraf çekme, müzik oynatma ve bunun gibi birçok şeyi yapabiliyor. Örneğin telefonu kulağınıza yaklaştırdığınızda, telefon size sesle kimi aramak istediğinizi soruyor. Sesle kontrolü kullanmak için internet bağlantısı gerekmiyor. ZTE’nin belirttiğine göre sesle algılama 1.2 saniye içinde cevap veriyor ve ortam gürültülü olsa bile % 98 doğru algılama oranına sahip.

ZTE Star 2; 5 inç 1080P ekran ile geliyor. 2.3 gHz 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 işlemciye sahip telefonda 2 GB RAM ve mikro sd kart destekli 16 GB dahili hafıza bulunuyor. Çift led flaşlı 13 MP arka kameraya sahip telefonda, öz çekimler için de 5 MP‘lik, geniş açılı bir lens kullanılmış. 4G LTE desteği sunan Star 2’de 2300 mAh batarya bulunuyor. Telefon Android 4.4 KitKat üstüne, Çinli firmanın MiFavor 3.0 ara yüzü ile geliyor. 6.9 mm kalınlığındaki telefonun arka tarafı cam iken, kasası ise alüminyum çerçeveye sahip. ZTE Star 2’nin satış fiyatı ise 400$ olarak belirlenmiş. ZTE Star 2 hakkında ne düşünüyorsunuz?

ZTE Star 2

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!