Zyxel P-660N T1A modem kurulumu kablosuz ayarları

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Zyxel P-660N-T1A, P-1302-t10d, VMG3925, VMG1312, 3312, 8924 ve diğer modemlerde kurulum üç aşağı beş yukarı aynıdır. Sadece menüler ve başlıklar değişebiliyor. Ama kablosuz ayarları aynı.

Ad imageAd image

ZYXEL P-660N-T1A Modem Kurulumu ve kablosuz ayarlarını yapmadan önce modem üzerinde yer alan power ve adsl ışığının sabit bir şekilde yanıyor olması gerekiyor. Power ışığı sabit yanmıyor ise modeminiz arızalı olabilir. Aldığınız yer ile yada modem müşteri hizmetleriyle görüşebilirsiniz. 

Modem üzerinde adsl yada dsl ışığı ise hattınızın açık olup olamadığını gösteren ışıktır. Bu ışık sabit yanmıyor ise internet hattınızda yada kablo bağlantılarında bir sorun olabileceğini gösteriyor. Tüm kontrolleri yaptıysanız ve sadece modem üzerinde internet ışığı yanmıyorsa modem ıp alamıyor ve ZYXEL P-660N-T1A Modem Kurulumu yapılması gerekiyor.

Zyxel modem kurulumu Zyxel kablosuz ayarları

ZYXEL P-660N-T1A kurulumda internet için kullandığınız tarayıcı (Google Chrome, İnternet Explorer veya Molzilla) adres satırına Zyxel modemlerin ip adresi olan 192.168.1.1 yazıp giriş yapalım. Açılan sayfada modem arayüzüne ulaşmak için sizden sadece şifre isteyecektir.

Aşağıda örnek verdiğimiz resimde şifre kısmına ttnet ya da 1234 yazınız ve giriş yapınız. Daha sonra açılan sayfada ise modem arayüzünün şifresini değiştirme ekranı açılacaktır. Bu kısımdan isterseniz modem arayüzünün şifresini değiştirebilir yada “vazgeç” butonu ile değiştirmeden de geçebilirsiniz.

Ad imageAd image

Sonraki aşama açılan sayfada sol tarafta bulunan “Ağ” yazan seçeneği tıklayınız. Sonra alt tarafta “Geniş alan ağı” seçeneğini tıklayın. Açılacak sayfadan servis sağlayıcının verdiği kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Sonra sayfanın alt kısmında bulunan “Uygula” tıklayın.

Zyxel P-660N-T1A modem kurulumu kablosuz ayarları
Zyxel modem kurulumu
Zyxel P-660N-T1A modem kurulumu
Zyxel P-660N T1A modem kurulumu
Zyxel modem kurulumu kablosuz ayarları
Zyxel P-660N T1A modem kablosuz ayarları

Son olarak ZYXEL P-660N-T1A Modemin kablosuz ayarlarını yapmak için ise sayfanın sol kısmında yer alan “kablosuz ağ” yazan kısma tıklayalım. Açılan sayfada ise kablosuz ağ ve kablosuz ağ şifresi yazan kısımları yazdıktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan “uygula” yazan butona tıklayın.

Yukarıda yer alan görsellerdeki işlemleri sırasıyla yapmanız durumunda modeminiz IP alacaktır ve herhangi bir sorun yaşamadan kablolu yada kablosuz wifi üzerinden internete bağlanabileceksiniz. Huawei HG532e modem kurulumu konusunda yardım almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe