Android 6.1’in Çıkış Tarihi ve Bazı Özellikleri Belli Oldu!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google’ın mobil işletim sistemi Android için kısa süre önce yayınlanan Marshmallow sürümünden sonra, şimdi Android 6.1 çıkış tarihi ve bazı özellikleri belli oldu bile.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İlk olarak Google tarafından Nexus cihazlar ve LG, Samsung, Sony gibi OEM üreticilerin birkaç modeli için yayınladığı Android 6.0 güncellemesinin ardından, son olarak aldığı güvenlik güncellemeleriyle Anroid 6.0.1 Marshmallow sürümüne kavuşan Marshmallow, önümüzdeki yaz geniş çaplı bir güncellemeyi almaya hazırlanıyor.

Bir Google çalışanı tarafından da teyit edilen yeni sürümün numarası Android 6.1 olacağı netleşirken, henüz isminin yine Marshmallow mu yoksa Android N altından mı devam edeceği belirsizliğini koruyor.

Sağlam kaynaklardan edinilen bilgilere göre Google, Android 6.0 Marshmallow sürümünde hayata geçirdiği gelişmiş uygulama izni sistemini yeniden elden geçirmekle uğraşıyormuş. Bu adıma sebep olarak ise uygulama izinlerinden oluşan bazı güvenlik endişeleri olduğu söyleniyor.

android-marshmallow

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Android 6.1 Marshmallow Çıkış Tarihi

Bir Google Pixel takımı çalışanının yaptığı yorumdan esinlenen söylentiler, yeni Android 6.1 sürümünün önümüzdeki yıl Haziran ayı içerisinde yayınlanacağına işaret ediyor. Büyük ihtimalle Marshmallow ismini koruyacağına işaret eden kaynaklar, yayınlanma tarihinin ise artı eksi oynayabileceğini ekliyorlar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak