TikTok Lite Hesap Açılmıyor Sorunu

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok Lite hesap açılmıyor uygulamada kalıyor musunuz? Yaşadığınız cihaz veya hesapla alakalı olup olmadığına baktıktan sonra aşağıdaki bilgilere göz atmanızı öneriyoruz.

Ad imageAd image

Haberimizde, TikTok hesap açılmıyor sorunu dışında aynı zamanda TikTok Lite nedir detaylı anlatacağız.

TikTok Lite Hesap Açılmıyor veya Yüklenmiyor Sorunu

1) Uygulamanın sürümü ülkenizde geçerli olup olmadığını araştırın.

2) Yukarıdaki bağlantı üzerinden erişim sağlamaya çalışın.

3) Uygulamanın bir önceki sürümünü deneyin. Bunun için Google üzerinden bir arama yapın.

Ad imageAd image

4) Bilgisayar üzerinden Google Play hesabınızın oturumunu açın ve bu alandan uygulamayı indirme talebinden bulunun. (Telefonunuzda açık olan Google Play hesabını kullanacaksınız)

5) İnternetinizi değiştirin. Farklı bir bağlantı kullanarak indirmeyi tekrar başlatın.

6) Test adına Lite sürümünü destekleyen bir cihazla daha deneyin.

7) VPN hizmeti kullanarak uygulamayı indirmeye ve yüklemeye çalışın. Kullanımda da yine aynı hizmeti kullanarak denersiniz.

Telefondan Uygulanacak İşlemler

Telefonun tarih seçeneğinin doğru olduğundan emin olun. Yanlış olduğundan erişim sorunları yaşarsınız. Aynı zamanda boş alan kontrolü yapın ve gerekirse boş alan olsa dahi yine yer açın.

Unutmadan, cihazınızın işletim sisteminin güncel olduğundan emin olun. Sistemle uygulama arasında herhangi bir uyum sorunu yaşanmadığından da emin olun.

TikTok Lite Hesap Açılmıyor Sorunu

Google hesabınızda herhangi bir sebepten dolayı sorun yaşanma olasılığı için farklı bir Gmail hesabı kullanarak uygulamayı indirmeye çalışın.

Hesabınızda sorun varsa, yaş bilgisi, kişisel bilgilerin doğruluğu ve doğrulanmış olmasına dikkat edin. Aynı zamanda telefon numaranız ekli değilse ekleyip doğrulayın.

Son olarak, hesabınızda tarayıcı yardımıyla parola sıfırlamasını yapın. Bunun için gmail.com üzerinden şifreyi unutmuşsunuz gibi gerekli adımları uygulayın. Sonra yeni şifrenizle cihazınızda oturum açın.

TikTok Lite Hesap Açılmıyor: Şüpheli Durum Engeli

Bu hemen hemen tüm uygulama hizmetlerinde bu şekilde olur. Her platformun güvenlik mekanizması şüpheli gördüğü şeyler için bir karşı hamle yapar. Bu bazen sık yanlış şifre veya bilgilerin kullanılması gibi durumlarda ortaya çıkar. Birde farklı yerlerden oturum açılması veya bilgilerin değiştirilmesi o an şüpheli algılanmasına neden olabilir. Böyle durumlarda, o an kullandığınız internet bağlantısını ve cihazınızı değiştirip denemeniz daha sağlıklı olacak. Aşırı deneme ve işlemlerde bazen saatler veya gün boyu kısıtlama uygulanır.

Not: Bu uygulama cihazınızda kullanılamıyor uyarısı alırsanız, cihazınızın uyumluluğunu ve desteklenen bölgeyi kontrol edin.

TikTok Lite Yükleme Android Adımları

1) Uygulamayı Lite bağlantısından indirin.

2) İlgili sayfayı açmada sorun yaşarsa, Google Play hizmetini açın ve arama kısmına uygulama adını yazın.

3) Uygulamayı karıştırmamanız için geliştirici alanından “TikTok Pte. Ltd.” olarak yazdığından emin olun.

4) Yükle butonunu kullanın.

5) Cihaz için uyumluluk alanını kontrol edin.

6) Uygulamanın neler erişim yaptığını gösteren alanı inceleyin.

7) Oturumunuzun açık olduğundan emin olun.

TikTok Lite Yuklenmiyor 2
TikTok Lite hesap açılmıyor hatası

TikTok Lite Nedir: Uygulama Özelliği Hakkında

TikTok Lite, TikTok platformunun daha küçük ve hızlı uygulama sürümüdür. Özellikle 2GB’dan daha az RAM’e sahip cihazlar için tasarlanmıştır ve daha az veri tüketimini sağlar. Ayrıca 2G ya da 3G ağlarına özel optimize edilmiştir. Uygulama ile TikTok kullanıcılarının çeşitli sorunlarına çözüm sunar ve yalnızca 9 MB alan kaplamakta.

TikTok Lite uygulaması hakkında bilgiye sahip misiniz? TikTok’ un hafif sürümü olarak bilinen bu uygulamanın az yer kaplaması ve hızlı çalışması gibi genel bilgilere sahip olanlar için bu uygulamanın bilinen tüm yanlarını bu başlıkta anlatacağız.

TikTok Lite, zevkinize göre bir kişiselleştirilmiş video akışı sunmakta. Bu akış, genelde eğlenceli, faydalı ve dikkat çekici video içeriklerinden oluşmakta. Bu hizmet, sürekli olarak öne çıkan videolarla güncellenir, böylece hem yerel hem global olarak yer alan önemli konuları ve haberleri kaçırmamış olursunuz. Örnek, yeni bir yıl yaklaşırken, kutlamalar, yeni yıl sofra tarifleri ve parti fikirleri ilgili videolarda bulabilirsiniz.

Ayrıca, Lite sürümü ile, doğrudan mesaj gönderme özelliğiyle arkadaşlarınızı bulmanız ve onlarla iletişime geçmeniz kolaylaştırılır. Herhangi bir videonun üzerine kısa bir süre basarak bir veya daha fazla kişiyle videoları kolayca paylaşacaksınız veya özel mesaj yoluyla başkalarıyla anlamlı ilişkiler kurabileceksiniz.

Unutmadan, uygulamanın öne çıkan bazı özellikleri şunlardır:

  • Daha ilginç videolar oluşturun: Tam olarak yayınlanan yeşil ekran efekti, videolarda arka planı seçtiğiniz herhangi bir fotoğrafla değiştirme özelliği sağlar. Ayrıca, bir yeşil ekran düzeni de eklendi.
  • Daha sürükleyici bir izleme deneyimi: Kullanıcı arayüzünde metin ve simgeleri gizleyerek içeriğin engellenmesini en aza indirmenizi sağlamak için Temiz Ekran modu çıkarıldı. Böylece dikkat dağıtıcı herhangi bir şey olmadan sevdiğiniz videoları keyifle izleyeceksiniz.
TikTok Lite Yuklenmiyor 1
TikTok Lite yükleme Google Play Store

TikTok açılmıyor hatası için uygulanan adımlar bir çok kullanım sorunu içinde kullanılabilir.

Sıradaki haberimiz: TikTok Mağazası Açılmıyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe