Facebook İletişim Türkiye Telefon Numarası Var Mı?

Andronova
Yazar Andronova 9 Minimum Okuma

Facebook iletişim için müşteri hizmetleri dendiğinde bir çoğunun Facebook destek hattı şeklinde bir hizmeti olduğunu düşünüyor. Google’ da arama yapanların çoğu Facebook iletişim için bir telefon numarası aramakta.

Ad imageAd image

Bize sorarsanız, sorunlarınızı iletmeniz için aşağıdaki bağlantıların denenmesi gerekiyor. İçerikte bulunan müşteri hizmetleri bir çok konu hakkında yardım hizmeti vermekte.

Facebook iletişim, bu kelime çoğu yerler için aranan bir kavramdır. Böyle bir hizmet nerede verilirse verilsin hep aynı soruyla karşılaşılır. Bize Türkiye çağrı merkezi üzerinden görüşmek istediklerini iletiyorlar. Daha önce 085053259 nolu numara ile ücretsiz bir hizmetimiz olmuştu. Şu an için reklamdaki bulunan numara üzerinden hizmet veriyorlar. Yazının devamında formlar ve e-posta adresleri yer almakta ve bu genel bir açıklama yazısıdır.

Facebook Şikayet Etme İşlemleri ve Kullanılacak Bağlantılar

Bölüm 1: Facebook’ta Hangi Durumlar İçin Şikayet Etmeli?

 1. Rahatsız Edici Mesajlar: Taciz, tehdit veya saldırgan dil kullanımı sergilenen mesajlar.
 2. Sahte Hesaplar: Gerçek olmayan bilgilerle oluşturulmuş sahte hesaplara yönelik çoklu şikayetler.
 3. İstenmeyen İçerik: İzinsiz olarak kullanılan içerikler veya rahatsız edici paylaşımlar.
 4. Hakaret ve Ayrımcılık: Irkçılıkta bulunan hesaplar veya diğer ayrımcı davranışları içeren topluluk kurallarına uymayan hesapları.
 5. Gizlilik İhlali: Kişisel bilgilerin çoğaltılması ve izinsiz paylaşılması.

Bölüm 2: Şikayet Etme Adımları

Facebook’ta şikayet etmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. İlgili İçeriği Açın: Şikayet etmek istediğiniz içeriği / içerikleri bulun.
 2. Üç Nokta Menüsü: İçerik üzerinde sağ üst köşede bulunan 3 nokta menüsüne tıklayın.
 3. Şikayet Et Seçeneği: Açılan menüden “Şikayet Et” veya benzeri bir seçeneği seçin.
 4. Şikayet Türünü Seçin: Rahatsız Edici İçerik, Sahte Hesap, Güvenlik Sorunu gibi şikayet türlerinden birini seçin.
 5. İlgili Bilgileri Girin: Gerekli bilgileri doldurun ve şikayetinizi açıklayın.
 6. Gönder Tuşu: Şikayetinizi göndermek için uygun tuşa tıklayın.

Bölüm 3: Yararlı Kaynaklar

 1. Facebook Yardım Merkezi: Genel yardım ve bilgi kaynağı olarak yardım sayfasını kullanmanızı öneriyoruz. Çok sayıda sorun için en iyi kaynaktır.
 2. Facebook Gizlilik Kontrolleri: Gizlilik ayarlarınızı doğru şekilde düzenleyerek hesabınızın güvenliğini arttırın.

Bölüm 4: Şikayet Sonrası Bekleme ve Takip

Facebook, şikayetleri değerlendirmek ve işlemek için bir süreç kullanır. Şikayetinizin durumunu takip etmek ve gerektiğinde ek bilgi sağlamanız için siz mail üzerinden bir kanal açılabilir.

Ad imageAd image

Bölüm 5: Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Doğru ve Detaylı Bilgi: Şikayetinizde doğru ve daha açıklayıcı bilgileri paylaşmaya dikkat edin.
 • Kullanım Kurallarını İnceleyin: Facebook’un kullanım kurallarını inceleyerek uygun olmayan içerikleri belirleyin.

Facebook İletişim Destek Formları

Aşağıdaki URL’ leri kullanarak talebinizi iletebilirsiniz ve eğer aradığınız konuyla alakası olan yoksa o zaman yaklaşık olan bir talebi tercih etmenizi öneriyoruz.

 1. Giriş sorunlarıyla alakalı durumlarda kullanacağız bağlantı.
 2. Tehdit ve uygunsuz görüntülerle alakalı.
 3. SMS gelmeme ve mobil eklemede sorun yaşayanların kullanması gereken URL.
 4. Hacklenen hesapların iletilmesinde yer alıyor.
 5. Koşulların karşılanamadığı durumların itirazı tarafında kullanmanız için.
 6. İptal olan hesapların görüşülmesi ve kapatma itirazı adına denenecek URL.
 7. Fake hesaplar ve önemli şikayetlerin iletilmesi durumlarında tercih ediliyor.
 8. Mahkumların hesaplarıyla alakalı yapılan talep bildirimi.

Facebook E-posta Adresleri

Sosyal sitelerin genelinin Türkiye içerisinde herhangi yardım birimi yer almıyor. Bunu belirtmemize rağmen hala müşteri hizmetleri telefon numarasını araştırmaya çalışanlar oluyor. Sadece bazı şirketlerin rehberlik adı altında destek hizmeti verdiği oluyor.

Bu ağda bulunan sorunlardan bazılarının cevabında ne gibi işlemlerin yapılmasına örnekler verdik. Çözemediğiniz sorunlar için önerdiğimiz özel formların kullanılması işinizi göreceğini düşünüyoruz. Bazı sorunlar için oluşturulan başvuru formları genelde 1-3 gün içerisinde yanıtlanmakta. Bazen de 1-2 haftayı bulan dönüşler oluyor.

Ağların büyümesi ile büyük sorunlarda ne yazık ki yanında geliyor. Artık özel hayat neredeyse kalmayacak hale geldi. Sitemizde okuduğunuz içeriğimiz dışında çok sayıda bakarak işlem yapacağınız konularımız yer almaktadır.

Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı
Facebook iletişim Türkiye telefon numarası

Facebook İletişime Geçmek için Gerekli Bilgiler

1. Yardım merkezi: Facebook’un resmi sayfasıdır ve burada bulunan birçok bilgi direk sorunlara yönelik önerileri içermekte.

2. Soruları cevaplayan Chatbot: Facebook’un hem web sitesinden hem uygulamasından “Facebook Yardım” araması kullanılarak, sorularınıza cevap verebilecek bir chatbot etkileşimi bulunmakta. Bu otomatik bir asistan ve sıkça sorulan soruları yanıtlayabilir.

3. Destek formları: Facebook’un destek formaları daha çok daha önce sorulan sorulardan oluştuğundan dolayı daha fazla yardım almanıza olanak tanır. Bu formaları doldurarak hesap erişimi, içerik kaldırma ve diğer konularda bildirimde bulunmanız sağlanır.

4. Sosyal medya üzerinden iletişim: Ağın sosyal medya kanallarını kullanarak bir ihtimal sorularınıza yanıt verecek birilerini bulursunuz.

5. Topluluk yardımı: Ağın topluluk forumları, kullanıcıların sorunlarını çözüm bulmak ve deneyimlerin paylaşılması adına iyi bir kaynaktır. Bu forumlarda, sorunları çözmek için farklı bakış açılarından öneriler alabilirsiniz.

6. Canlı sohbet: Bazı nadir durumlarda, canlı sohbet özelliğini doğrudan destek temsilcisiyle iletişime geçmeyi sağlar. Bu seçenek, daha acil veya karmaşık durumlara yöneliktir. Bu seçenek pek denk gelinen bir seçenek değil.

7. Telefon desteği: Facebook’un telefon desteği, bildiğimiz kadar ile belli bölgelerde ve belirli durumları kapsamakta.

Facebook Destek Hattı İçeriklerine Dikkat

Sosyal ağın telefonla destek verdiği bir hizmeti bulunmuyor. Önerdiğimiz danışmanlık hizmeti veren kurumsal bir şirket olduğunu belirtelim. Yukarıda yer alan önerilerin çoğunun şu an için en iyi başvuru kanalı olduğunu söyleyebiliriz. Başvuru yaptık ama geri dönüş alamıyoruz ne yapsak diyenler belirtilen problemin formunu ve diğer bağlantılardan ara ara kullanılarak başvurmalarını bir daha yapmalarını öneriyoruz.

Hesap açılırken kullanılan bilgiler daha sonra çok önemli olabiliyor. Bundan dolayı ne yazdığınıza dikkat ediniz.

Türkiye sınırlarında resmi destek alacağınız bir yer bulunmamakta. Ama ülkemizde uzun zamandır hizmet veren destek hattı, sosyal medya ve genel teknolojik sorunlarına cevap kapısı olabiliyor.

Dünyada çoğu internet kullanıcılarının teknolojiyle alakalı sorunların cevaplarını aramış olduğu yerlerden biri forumlar diğeri ise bloglar olmuştur. Tabi ki sorunu bazıları çözebilmiş bazıları ise bu alanlarda hizmet vermiş kurumsal danışmanlık hatlarından yardım almışlardır. Malum yetkili servislerinin mesai saatlerine yetişemeyenler farklı kanalları araştırmıştır.

Facebook Türkiye telefon numarası
Facebook iletişim için kullanılacak kanallar

Facebook İçin Yasal Haklarını Arayacaklar

Kullanıcılardan bazılarının sanki bu ağı, internet hizmeti aldığı yerle karıştırıyor. Neden hesabımı kapatıyorsunuz ve siz kim oluyorsunuz şeklinde başlayan çok fazla yazı görüyoruz.

Bilgi olarak şunu belirtelim, bazı hesap sahiplerinin yaşadıkları sorunlar için Facebook şirketini mahkemeye vereceklerini belirten paylaşımları görüyoruz. Bunu ya sorunlarına dikkat çekmeleri için ya da teknolojiden pek anlamadıkları için bu şekilde söylemlerde bulunuyorlar.

Yasal durumlarda başvuru yapabilmeniz için bazı kriterler bulunuyor. Örnek biri size hakaret ediyor veya tehditlerde bulunuyorsa işte bu konu için yasal başvuruda bulunabilir. Ama hesaba giremiyorum diyerek mahkemenin yolunu tutmanız biraz gülünç olur. Zorunlu bir hizmet değil ve Türkiye’ de devletin kararları ve mahkeme yoluyla gelen taleplere cevap verecek bir ofisi bulunuyor.

Bu kategori için https://www.andronova.net/internet-destek başlığı altındaki konularımızı incelemenizi öneriyoruz.

Facebook’ un Kısa Bir Tarihi

Facebook, kuruluş amacı üniversiteli gençler arasında iletişim için 2004 senesinde M. Zuckerberg kurdu ve sonrasında geliştirmede payı olan arkadaşları yer aldı. Web sitesi ilk önce Harvard öğrencileri için kurulmuştur. Daha sonra diğer üniversitelerin dikkatini çekerek yayılmaya başladı. Sonrasında tüm okullara ulaştı.

Çok eskiden kaydolmak için üniversite uzantılı bir e-posta adresine sahip olunması gerekiyordu. 2006 Yılında yaş sınırı ile tüm mail adreslerine erişime açılmıştır. 2007 Yılında dünyanın en çok ziyaret edilen 7. sitesi oldu. Yani kısa sürede büyüyen şirket, Google gibi devlerin dikkatini çekti. Büyük devler şirket hisselerine göz dikmeye başladı. Microsoft, Facebook’ un %1,6 hissesini aldı. Accel Partners ise %15′ e sahip.

Dünyanın en büyük sosyal ağ olma özelliğini sürdürüyor. İlk zamanlar Harvard Üniversitesi genelinde öğrencilerin iletişimleri için planlanmıştır. Daha sonra liselere ve tüm okullara ulaştı. Kısa sürede büyüyen bir dünya devi oldu.

Facebook, Alexa’ ya göre şu an dünyada en çok ziyaret edilen 3. site. Bu kadar büyük bir sosyal paylaşım sitesi yanında bazı sorunları getiriyor. İnternet kullanıcılarının çoğunun ya bir ya da birden fazla hesabı olduğunu söyleyelim.

Haberimizde, Facebook iletişim Türkiye desteğinin olmadığını belirttik. Lakin yasal mevzularda hukuki süreçler hemen hemen bir çok ülkede işlemekte.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
6 İncelemeler
 • Erkan says:

  Ya 2 tane facebook var 2010 dan beri biri sevmek_sucmu_4444.. çocuğum şifreyi değişmiş bilmiyor numara ve emil şifresini bulamıyorum lütfen şifreyi yollar misiniz birde sensizim_gel_4444… bunda kitlenmiş efendim açamıyorum kimliği okutuyorum hatta veriyor bunda numara ekli şifreyi değişiyorum olmuyor çünkü instagram a geçiş yapmak istemiyorum bana buradan ulaşabilirsiniz yardım edin vefat eden çocuğumun fotoları anıları var

 • Andronova says:

  Talepleri ağın kendisine iletmek için iletişim bağlantılarını kullanın.

 • Murat temel says:

  SÜREKLİ 30 GÜN CEZA YİYORUM VE VİDEODAKİ CÜMLEYİ TEKRARLARKEN BİLE CEZA YİYORUM

 • Latif Ciftci says:

  Ya sürekli sürekli 30’ar günlük ceza, nedir bu yav, sıktınız artık, faceyi kullanmak dahi istemiyorum, mimlendik mi ne, iki laf ediyorum yok kin ve düşmanlık yok bilmem ne, peki bu yorumcuların yorumları kin ve düşmanlık yada küfür ve hakaret ile tehdit içermiyor mu, neden onları yayına çıkarıyorsunuz, onlar o tür yorum yaparsa bez de onlara cevap hakkımızı kullanırız, sıktınız artık.

 • gökhan says:

  Merhaba benim yıllar önce bi hesabım vardı bir türlü erişemiyorum tek hesabımdı diğeriyle idare ediyorum onu kapatıp eskisini kullanmak istiyorum bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum ve ayrıca anılarımın fotoğraflarını almak istiyorum hesabı açamazsam bile en azından gizlilik olan fotoğrafları açın da oradan indirim lütfen yardım olun

 • Murat says:

  Murat satgun hesabına giriş yapamıyorum sadece şifre gir seçeneği var hesabıma giremiyorum yardım edin lütfen

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe