Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı

Andronova
By Andronova
8 Minimum Okuma

Facebook müşteri hizmetleri dendiğinde bir çoğunun Facebook destek hattı şeklinde bir hizmeti olduğunu düşünüyor. Google’ da arama yapanların çoğu Facebook iletişim için bir telefon numarası aramakta.

Sponsorlu reklam

Bize sorarsanız, sorunlarınızı iletmeniz için aşağıdaki bağlantıların denenmesi gerekiyor. İçerikte bulunan müşteri hizmetleri bir çok konu hakkında yardım hizmeti vermekte.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook iletişim, bu kelime çoğu yerler için aranan bir kavramdır. Böyle bir hizmet nerede verilirse verilsin hep aynı soruyla karşılaşılır. Bize Türkiye çağrı merkezi üzerinden görüşmek istediklerini iletiyorlar. Daha önce 085053259 nolu numara ile ücretsiz bir hizmetimiz olmuştu. Şu an için reklamdaki bulunan numara üzerinden hizmet veriyorlar. Yazının devamında formlar ve e-posta adresleri yer almakta ve bu genel bir açıklama yazısıdır.

Sponsorlu reklam

Facebook iletişim destek formları

Aşağıdaki URL’ leri kullanarak talebinizi iletebilirsiniz ve eğer aradığınız konuyla alakası olan yoksa o zaman yaklaşık olan bir talebi tercih etmenizi öneriyoruz.

 1. Giriş sorunlarıyla alakalı durumlarda kullanacağız bağlantı.
  • facebook.com/help/contact/357439354283890
 2. Tehdit ve uygunsuz görüntülerle alakalı.
  • facebook.com/help/contact/567360146613371
 3. Hesabınızı doğrulamada sıkıntı çekiyorsanız deneyeceğiniz güzel bir form bulunmakta.
  • facebook.com/help/contact/283958118330524
 4. SMS gelmeme ve mobil eklemede sorun yaşayanların kullanması gereken URL.
  • facebook.com/help/contact/352512044767949
 5. Hacklenen hesapların iletilmesinde yer alıyor.
  • facebook.com/hacked
 6. Koşulların karşılanamadığı durumların itirazı tarafında kullanmanız için.
  • facebook.com/help/contact/317389574998690
 7. İptal olan hesapların görüşülmesi adına denenecek URL.
  • facebook.com/help/contact/260749603972907
 8. Fake hesaplar ve önemli şikayetlerin iletilmesi durumlarında tercih ediliyor.
  • facebook.com/help/contact/295309487309948
 9. Mahkumların hesaplarıyla alakalı yapılan talep bildirimi.
  • facebook.com/help/contact/564493676910603

Facebook e-posta adresleri

Sosyal sitelerin genelinin Türkiye içerisinde herhangi yardım birimi yer almıyor. Bunu belirtmemize rağmen hala müşteri hizmetleri telefon numarasını araştırmaya çalışanlar oluyor. Sadece bazı şirketlerin rehberlik adı altında destek hizmeti verdiği oluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu ağda bulunan sorunlardan bazılarının cevabında ne gibi işlemlerin yapılmasına örnekler verdik. Çözemediğiniz sorunlar için önerdiğimiz özel formların kullanılması işinizi göreceğini düşünüyoruz. Bazı sorunlar için oluşturulan başvuru formları genelde 1-3 gün içerisinde yanıtlanmakta. Bazen de 1-2 haftayı bulan dönüşler oluyor.

Ağların büyümesi ile büyük sorunlarda ne yazık ki yanında geliyor. Artık özel hayat neredeyse kalmayacak hale geldi. Sitemizde okuduğunuz içeriğimiz dışında çok sayıda bakarak işlem yapacağınız konularımız yer almaktadır.

Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı
Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı

Facebook iletişime geçmek için gerekli bilgiler

1. Yardım merkezi: Facebook’un resmi web sitesinde bulunan Yardım Merkezi, birçok sorunun çözümü için harika bir başvuru kaynağıdır. Yardım Merkezi’nde hesap güvenliği, gizlilik ayarları, şikayetler ve daha fazlası gibi konularda ayrıntılı bilgi ve adım adım rehberler bulabilirsiniz.

2. Soruları cevaplayan Chatbot: Facebook’un web sitesi veya Messenger uygulaması üzerinden “Facebook Yardım” araması yaparak, sorularınıza cevap verebilecek bir chatbot ile etkileşime geçebilirsiniz. Bu otomatik asistan, sıkça sorulan soruları yanıtlayabilir ve temel sorunları çözmede size yardımcı olabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

3. Destek formları: Facebook’un destek formaları, daha spesifik sorunlar için daha fazla yardım almanıza olanak tanır. Bu formaları doldurarak hesap erişimi, içerik kaldırma ve diğer konularda yardım talep edebilirsiniz. Facebook, sorununuzu daha iyi anlamak ve size özelleştirilmiş destek sunmak için bu formaları kullanır.

4. Sosyal medya üzerinden iletişim: Facebook’un resmi sosyal medya hesapları üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. Twitter veya Instagram gibi platformlarda, Facebook destek ekibine mesaj göndererek sorunlarınızı iletebilir veya yardım talebinde bulunabilirsiniz.

5. Topluluk yardımı: Facebook’un topluluk destek forumları, diğer kullanıcıların sorunlarını çözmek ve deneyimlerini paylaşmak için bir araya geldiği yerlerdir. Bu forumlarda, sorununuzu çözmek için farklı bakış açılarından öneriler alabilirsiniz.

6. Canlı sohbet: Bazı durumlarda, Facebook’un canlı sohbet özelliğini kullanarak doğrudan bir destek temsilcisiyle iletişim kurabilirsiniz. Bu seçenek, daha acil veya karmaşık sorunlar için iyi bir çözüm olabilir.

7. Telefon desteği: Facebook’un telefon desteği, belirli bölgelerde ve belirli sorunlar için sunulabilir. Facebook’un resmi iletişim kanallarından telefon numarasını öğrenerek, telefonla destek alabilirsiniz.

Facebook’un sunduğu bu çeşitli iletişim yöntemleri, sorunlarınızı çözmede size yardımcı olabilir. Hangi yöntemin sorununuz için en uygun olduğunu değerlendirerek, Facebook destek ekibinden yardım alabilir ve platformu daha sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Facebook destek hattı içeriklerine dikkat

Sosyal ağın telefonla destek verdiği bir hizmeti bulunmuyor. Önerdiğimiz danışmanlık hizmeti veren kurumsal bir şirket olduğunu belirtelim. Yukarıda yer alan önerilerin çoğunun şu an için en iyi başvuru kanalı olduğunu söyleyebiliriz. Başvuru yaptık ama geri dönüş alamıyoruz ne yapsak diyenler belirtilen problemin formunu ve diğer bağlantılardan ara ara kullanılarak başvurmalarını bir daha yapmalarını öneriyoruz.

Hesap açılırken kullanılan bilgiler daha sonra çok önemli olabiliyor. Bundan dolayı ne yazdığınıza dikkat ediniz.

Türkiye sınırlarında resmi destek alacağınız bir yer bulunmamakta. Ama ülkemizde uzun zamandır hizmet veren destek hattı, sosyal medya ve genel teknolojik sorunlarına cevap kapısı olabiliyor.

Dünyada çoğu internet kullanıcılarının teknolojiyle alakalı sorunların cevaplarını aramış olduğu yerlerden biri forumlar diğeri ise bloglar olmuştur. Tabi ki sorunu bazıları çözebilmiş bazıları ise bu alanlarda hizmet vermiş kurumsal danışmanlık hatlarından yardım almışlardır. Malum yetkili servislerinin mesai saatlerine yetişemeyenler farklı kanalları araştırmıştır.

Facebook Türkiye telefon numarası
Facebook iletişim için kullanılacak kanallar

Facebook için yasal haklarını arayacaklar

Kullanıcılardan bazılarının sanki bu ağı, internet hizmeti aldığı yerle karıştırıyor. Neden hesabımı kapatıyorsunuz ve siz kim oluyorsunuz şeklinde başlayan çok fazla yazı görüyoruz.

Bilgi olarak şunu belirtelim, bazı hesap sahiplerinin yaşadıkları sorunlar için Facebook şirketini mahkemeye vereceklerini belirten paylaşımları görüyoruz. Bunu ya sorunlarına dikkat çekmeleri için ya da teknolojiden pek anlamadıkları için bu şekilde söylemlerde bulunuyorlar.

Yasal durumlarda başvuru yapabilmeniz için bazı kriterler bulunuyor. Örnek biri size hakaret ediyor veya tehditlerde bulunuyorsa işte bu konu için yasal başvuruda bulunabilir. Ama hesaba giremiyorum diyerek mahkemenin yolunu tutmanız biraz gülünç olur. Zorunlu bir hizmet değil ve Türkiye’ de devletin kararları ve mahkeme yoluyla gelen taleplere cevap verecek bir ofisi bulunuyor.

Bu kategori için https://www.andronova.net/internet-destek başlığı altındaki konularımızı incelemenizi öneriyoruz.

Facebook’ un kısa bir tarihi

Facebook, kuruluş amacı üniversiteli gençler arasında iletişim için 2004 senesinde M. Zuckerberg kurdu ve sonrasında geliştirmede payı olan arkadaşları yer aldı. Web sitesi ilk önce Harvard öğrencileri için kurulmuştur. Daha sonra diğer üniversitelerin dikkatini çekerek yayılmaya başladı. Sonrasında tüm okullara ulaştı.

Çok eskiden kaydolmak için üniversite uzantılı bir e-posta adresine sahip olunması gerekiyordu. 2006 Yılında yaş sınırı ile tüm mail adreslerine erişime açılmıştır. 2007 Yılında dünyanın en çok ziyaret edilen 7. sitesi oldu. Yani kısa sürede büyüyen şirket, Google gibi devlerin dikkatini çekti. Büyük devler şirket hisselerine göz dikmeye başladı. Microsoft, Facebook’ un %1,6 hissesini aldı. Accel Partners ise %15′ e sahip.

Dünyanın en büyük sosyal ağ olma özelliğini sürdürüyor. İlk zamanlar Harvard Üniversitesi genelinde öğrencilerin iletişimleri için planlanmıştır. Daha sonra liselere ve tüm okullara ulaştı. Kısa sürede büyüyen bir dünya devi oldu.

Facebook, Alexa’ ya göre şu an dünyada en çok ziyaret edilen 3. site. Bu kadar büyük bir sosyal paylaşım sitesi yanında bazı sorunları getiriyor. İnternet kullanıcılarının çoğunun ya bir ya da birden fazla hesabı olduğunu söyleyelim.

Haberimizde Facebook müşteri hizmetleri Türkiye desteğinin olmadığını belirttik. Lakin yasal mevzularda hukuki süreçler işlemekte.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
6 İncelemeler
 • Erkan says:

  Ya 2 tane facebook var 2010 dan beri biri sevmek_sucmu_4444.. çocuğum şifreyi değişmiş bilmiyor numara ve emil şifresini bulamıyorum lütfen şifreyi yollar misiniz birde sensizim_gel_4444… bunda kitlenmiş efendim açamıyorum kimliği okutuyorum hatta veriyor bunda numara ekli şifreyi değişiyorum olmuyor çünkü instagram a geçiş yapmak istemiyorum bana buradan ulaşabilirsiniz yardım edin vefat eden çocuğumun fotoları anıları var

 • Andronova says:

  Talepleri ağın kendisine iletmek için iletişim bağlantılarını kullanın.

 • Murat temel says:

  SÜREKLİ 30 GÜN CEZA YİYORUM VE VİDEODAKİ CÜMLEYİ TEKRARLARKEN BİLE CEZA YİYORUM

 • Latif Ciftci says:

  Ya sürekli sürekli 30’ar günlük ceza, nedir bu yav, sıktınız artık, faceyi kullanmak dahi istemiyorum, mimlendik mi ne, iki laf ediyorum yok kin ve düşmanlık yok bilmem ne, peki bu yorumcuların yorumları kin ve düşmanlık yada küfür ve hakaret ile tehdit içermiyor mu, neden onları yayına çıkarıyorsunuz, onlar o tür yorum yaparsa bez de onlara cevap hakkımızı kullanırız, sıktınız artık.

 • gökhan says:

  Merhaba benim yıllar önce bi hesabım vardı bir türlü erişemiyorum tek hesabımdı diğeriyle idare ediyorum onu kapatıp eskisini kullanmak istiyorum bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum ve ayrıca anılarımın fotoğraflarını almak istiyorum hesabı açamazsam bile en azından gizlilik olan fotoğrafları açın da oradan indirim lütfen yardım olun

 • Murat says:

  Murat satgun hesabına giriş yapamıyorum sadece şifre gir seçeneği var hesabıma giremiyorum yardım edin lütfen

İnceleme bırak