Android P özellikleri incelemesi

Andronova

Google' nin yeni sistemi Android P' nin bazı özelliklerinin inceleme bilgilerine yer verdik. Şu an geliştirici sürümü yayınlandı ve değişimler devam ediyor.

Durum çubuğunda değişim! Saat’ in pozisyonu değişiti. Sağ tarafta yer alan saat yeni sürümle sol tarafa alındı. Ekranda iki tarafın dengesi için bazı değişimler yapmış. Google, bazı bildirimleri sol ve merkezde konumlandırdı.

Arka planda Pixel’ de eskiden kullandığına Pixel Launcher ile geri dönüyor. Bu şekilde kalacağı beklenmiyor. Büyük ihtimal bu da daha sonra yenilenecek. 

Hızlı ayarlarda yeni tasarım: Daireselden oluşan deniz mavisi renk ayar simgeleri. Bekleyen bildirimlerde arada bırakılan boşlukla hızlı ayardan ayrılıyor gibi.

Eskisinden daha eğlenceli görünen, eskisinden daha renkli ve canlı ikonlar çıkarıldı. Çentik bir özellik haline geldi. Cihazları destekleyecek.

Ekran görünümünde görüntüyü döndürmek: Yenilenmiş ve akıllı rotasyon modu geliyor. Otomatik özelliği kapatıldığında yana çevirildiğinde, gezinme çubuğunda döndürme simgesi görünecek. Yani bir nevi size ekranı döndürmek istiyorsanız onay alacak. Dokunmazsanız eski haline dönecek.

Ekranda gelişmiş kontrollerde güç butonuna basılı tuttuğunuzda ekranda her seyi açacak ekran düğmesi çıkacak. Ekranda donanım kısayollarıdan hoşlanmayanlar hızlıca işlem yapabilirler.

Cihaz kilitlendiğinde ve kilit açıldığında paskalya yumurtasında yeni renk şeması çıkacak. Mesajlar bildirimde konu olarak olarak yer alacak. Son iki mesaj aynı anda bildirim gölgesi ile gösterilecek. 

Çift kameralı cihazlar için destek, metin seçiminde yakınlaştırma, çoklu gizlilik, “HEIF” görüntü sıkıştırıcı, video HDR VP9 desteği ve HFP / A2DP Bluetooth desteği.

Android P özellik incelemesiAndroid P özellikleriAndroid P özellikleri incelemesiekran görünümüaçma kapama düğmesi

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir