HTC’nin Yeni Telefonu Desire 200 Ortaya Çıktı – video

18 Haziran’da ülkesi Tayvan’da düzenleyeceği etkinlikte Android ürün portföyünü Desire 600 ve Butterfly s modelleriyle güncellemek isteyen Tayvanlı üreticinin etkinlik kapsamında karşımıza çıkaracağı bir başka telefon Desire 200 de olabilir. Önümüzdeki süreçte üst sınıf cihazlarda yaşanacak rekabete Butterfly s’i de dahil etmek isteyen HTC’nin orta seviyedeki kozu One mini ve giriş seviyesinde ise Desire 200 olacak.

Andronova

Sahip olduğu teknik özelliklerle giriş seviyesinde konumlandırılan Desire 200, önceki modellerden Desire C ile tasarım noktasında benzer detaylar sergiliyor. 3.5-inç boyutunda 480 x 320p çözünürlüklü LCD ekranın yer alacağı telefonun güç birimini 1GHz frekans hızında çalışan tek çekirdekli işlemci ve 512MB RAM oluşturuyor.

4GB dahili depolamanın yer aldığı telefonda microSD kart desteği ile hafıza genişletilmesine olanak sağlanırken, çıkarılabilir 1.400mAh kapasiteli batarya, 5MP çözünürlüklü LED flaşlı arka kamera, Beats Audio ve Sense 4.0 arabirim sayabileceğimiz diğer detaylar arasında yer alıyor.

Ortaya çıkan videoda Android 4.0.3 ile çalıştığı görülen telefonun lansman esnasında Android 4.1 Jelly Bean ile çalışacağı iddia ediliyor. Fiyatlandırma noktasında herhangi bir detay verilmiş değil.

rZ2yVsk8YIg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: GSMArena

Andronova