En Çok Radyasyon Yayan Telefon Modelleri

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

En çok radyasyon yayan cep telefonları hangileri? Hangi telefon daha az radyasyon yayıyor. Sar değeri en düşük cep telefonları hangileri? Sar değerine göre hangi cep telefonu daha iyi? Cep telefonunun sağlığımıza verdiği zararlar neler? En çok radyasyon yayan telefon modelleri!

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Eskiden cep telefonları, hem parasal nedenlerden hemde akıllı olmaması nedeninden dolayı aşırı kullanım yapılamazdı. Artık uygun ücretli tarife / paketler ve akıllı telefonlarla neredeyse kullanmayan pek az kişi kaldı. Az kişi dediğimiz kişilerde genelde yaşlılar oluyor. Peki telefonunuzla fazla haşır neşir misiniz? Çok kullanımlarda oluşan zararların farkında mısınız!

En çok radyasyon yayan telefon modelleri

en çok radyasyon yayan telefon modeller hangileri

en çok radyasyon yayan telefon modelleri

Cep telefonunuzu çok kullanıyorsanız ve telefonunuzun SAR değeri yüksekse bakın sonuçları ne oluyor! Görmede daralma, Baş ağrısı, sersemleme, bağışıklık sistemi bozuklukları, kalp rahatsızlıkları, hafıza zayıflaması ve unutkanlık, stres ve yorgunluk hissi, geçici veya kalıcı işitme sorunları, kulaklarda çınlama ve ısınma. Tabi bunlar kısa vadede görülebilen sorunlar. Uzun vadede bu sayılanlarda kalıcılık oluşmakta. Örnek kanser gibi daha büyük hastalıklara neden olabiliyor.

Baz istasyonlarının bulunduğu yerlere göre verdiği zararlar: Büyük moleküllerde deforme neden olunması, hücre zarlarında yapışma, hücre zarlarında açılan delikler, sinir zarlarında bozulmalar sonucu REM uykusu adı verilen rüya görme de azalma, uykusuzluk, sinirlilik, depresyon, baş ağrısı, baş dönmesi, unutkanlık, Parkinson, Alzheimer, Multipl Skleroz gibi beyin hastalıkları görülmesi. Tabi bu sorunlar bünyeye göre değişkenlik gösterebilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Apple iPhone 5 sar değeri: 0,95 W/kg, iPhone 4s sar değeri: 1,11 W/kg, iPhone 6 sar değeri: 0,93 W/kg, iPhone 6 Plus sar değeri: 0,91 W/kg, Samsung Galaxy A3 sar değeri: 0,55 W/kg, Samsung Galaxy A5 sar değeri: 26 W/kg, Samsung Galaxy J5 sar değeri: 0,61 W/kg, Samsung Galaxy Note sar değeri: 0,21 W/kg, Samsung Galaxy Note 2 sar değeri: 0,37 W/kg, Samsung Galaxy Note 3 sar değeri: 0,36 W/kg, Samsung Galaxy Note 4 sar değeri: 0,38 W/kg, Samsung Galaxy Note Edge sar değeri: 0,33 W/kg, Samsung Galaxy S4 Active sar değeri: 0,36 W/kg, Samsung Galaxy S4 Mini sar değeri: 0,33 W/kg, Samsung Galaxy S5 sar değeri: 0,56 W/kg, Samsung Galaxy S5 Mini sar değeri: 0,97 W/kg, Samsung Galaxy S6 sar değeri: 0,50 W/kg, Samsung Galaxy S6 Edge sar değeri: 0,59 W/kg, Samsung Galaxy S7 sar değeri: 0,62 W/kg, Samsung Galaxy S7 Edge sar değeri: 0,51 W/kg

Yukarıda örnek olarak verdiğimiz sar değerleri Avrupa modelleri ile Türkiye modelleri arasında farklılıklar gösterebilmektedir. Eğer çok fazla cep telefonu kullanıyorsanız, sar değeri en düşük akıllı cep telefon modellerini tercih etmenizi öneririm. Telefonuma su kaçtı sıvı temas sorunu haberimize bakmak ister misiniz?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak