Facebook Beğenilen Sayfaları Toplu Silme

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Facebook beğenilen sayfaları toplu silme: Facebook hesabında beğenilen sayfaları toplu halde beğenmekten vazgeçebilir ve beğenilen sayfaları teker teker silme işlemini yapabilirsiniz. Bu beğenilen sayfaları görme ve gizlemek için iPhone veya Android’ dan ayrı ayrı yapılabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook’ ta bilerek bilmeyerek çok sayıda sayfayı beğeniyoruz. Bu beğenilerin bir çoğu arkadaşlarımızdan gelen beğeni ve takip önerisiyle oluşuyor. Bazen de hesaba bulaşan virüs nedeniyle bazı sayfaları beğeni ve takip etmek zorunda kalıyoruz. Hangi sayfalar beğendiğinizi görmek için kolay yoldan toplu olarak görebilirsiniz. Sonra Facebook beğenilen sayfaları silmek için işlem yapabilirsiniz. Facebook beğenilen sayfaları görme aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Virüs bulaşmış Facebook hesabını temizlemek içinde Eset’ in sosyal ağlar için online virüs temizleme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bazen virüs hesaba değil bilgisayarın tarayıcısına bulaşabiliyor. O zamanda örnek tarayıcı Chrome ise temizleme aracı ve Malwarebytes programını kullanmanızı öneririz. Uzantılar bölümünü de temizleyiniz.

Facebook Hesabımdan İzinsiz Beğeni Yapılmış!

Facebook hesabıma uzun bir zamandır bakmıyorum ve geçenlerde şöyle bir baktığımda bilmediğim sayfaların ve gönderilerin beğenildiğini gördüm. Hesabımın hacklenmiş olabileceğini düşünerek panikledim. Hemen şifremi değiştirdim ve hesabımda olağandışı bir durum olup olmadığını kontrol ettim. Evet bu şekilde az çok yazanlar oluyor. Öncelikle, hesabınız üzerinden uygulama ve web sitelerine izin verip vermediğinizi kontrol edin. Belki bizzat bu beğeni iznini siz vermişsinizdir.

Peki, bu beğeniler nereden gelmişti? Biraz araştırma yaptıktan sonra, Facebook’ta son zamanlarda ortaya çıkan bir “iznizsiz beğeni” sorunuyla karşılaştığımı öğrendim. Bu sorunda, bazı kullanıcıların hesapları, üçüncü taraf uygulamalar tarafından izinsiz şekilde ele geçiriliyor ve bu uygulamalar, kullanıcıların haberi olmadan sayfaları ve gönderileri beğeniyor.

Hesabımı kontrol ettiğimde, “Uygulama İzinleri” bölümünde, son zamanlarda kullanmadığım ve tanımadığım birkaç uygulamaya izin verdiğimi gördüm. Bu uygulamaları hemen kaldırdım ve Facebook’a bildirimde bulundum.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bu olay, sosyal medya hesaplarımızın güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmış oldu. Hesaplarımız için güçlü şifreler kullanmalı ve izin verdiğimiz uygulamaları dikkatli seçmeliyiz. Ayrıca, hesap aktivitelerimizi düzenli olarak kontrol etmemiz ve olağandışı bir durumla karşılaşırsak hemen gerekli adımları atmamız gerekiyor.

İşte izinsiz beğeni sorunundan korunmak için bazı öneriler:

  • Hesabınız için güçlü bir şifre kullanın ve bu şifreyi başka hiçbir platformda kullanmayın.
  • Hesabınıza erişim izni verdiğiniz uygulamaları dikkatli seçin.
  • Uygulama izinlerini düzenli olarak gözden geçirin ve kullanmadığınız uygulamaların izinlerini kaldırın.
  • Hesap aktivitelerinizi düzenli olarak kontrol edin ve olağandışı bir durumla karşılaşırsanız hemen gerekli adımları atın.
  • Facebook’un “Uygulama İzinleri” ve “Hesap Güvenliği” ayarlarını inceleyin ve gerekli ayarlamaları yapın.

Facebook Beğenilen Sayfaları Kaldırma

Adım 1: Facebook’a Giriş Yapın

Bir tarayıcıda veya Facebook mobil uygulamasında Facebook hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Profilinizi Düzenleyin

Facebook’un ana sayfasında sağ üst köşede bulunan ok işaretine tıklayarak açılan menüden “Profil” seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Beğenilen Sayfalar Bölümüne Gidin

Profil sayfanızı açtıktan sonra, profil bilgilerinizin hemen altında bulunan “Hakkında” sekmesine tıklayın. Ardından, sayfanın sol tarafındaki menüden “Beğenilen” seçeneğini bulun.

Adım 4: Beğenilen Sayfaları Görüntüleyin

“Beğenilen” sekmesine tıkladığınızda, beğendiğiniz ve takip ettiğiniz sayfaların bir listesini göreceksiniz. Burada, beğenmekten vazgeçmek istediğiniz sayfaları bulabilirsiniz.

Adım 5: Beğenilen Sayfaları Silin

Herhangi bir sayfanın yanındaki “Beğen” butonuna tıklayarak o sayfayı beğenmekten vazgeçebilirsiniz. Butona tıkladığınızda, “Beğenmekten Vazgeç” seçeneği belirecektir. Bu seçeneğe tıklayarak sayfayı beğenmekten vazgeçebilirsiniz.

Adım 6: İşlemi Onaylayın

“Beğenmekten Vazgeç” seçeneğine tıkladıktan sonra, bir onay iletişim kutusu belirecektir. Bu kutuda yine aynı seçenek çıkacak ve duruma göre “İptal” seçeneklerinden birini seçilebilir. Sayfayı beğenmekten vazgeçmek istediğinizden eminseniz, “Beğenmekten Vazgeç” seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayın.

Facebook Beğenilen Sayfaları Toplu Silme

Facebook beğenilen sayfaları kaldırma nasıl yapılır? Oturumu açık olan hesap için bu facebook.com/pages/?category=liked URL’ yi tarayıcıya aktarıp, sağ taraftaki “Beğendiğin sayfaları…” diye başlayan yazıdaki “Kullanmaya başla” butonuna tıklayın. Beğenileri kaldırmak istediğiniz sayfaları ister teker teker kaldırırsınız, ister de toplu halde kaldırırsınız.

Alternatif olarak sayfalara bakarak yapabilirsiniz. Beğeniden vazgeçmek istediğiniz sayfanın üstüne tıklayıp “Beğendin” butonuna tıklayın. Son işlem “Beğenmekten vazgeç” butonuna tıklamak. Artık beğenilen sayfaları toplu silme bölümüne ulaştınız.

Facebook beğenilen sayfaları kaldırma
Facebook beğenilen sayfaları silme
beğenileri silme
Facebook beğenilen sayfalar nereden silinir
Facebook beğenilen sayfaları silme nereden yapılıyor
Facebook beğenilen sayfaları toplu silme

Beğenilen sayfaları kaldırmadan önce güvenlik ve gizlilikte yer alan ayarların yapılmasını sağlayınız. Genel sorularınız için yapacağınız yorumlara gün içerisinde cevaplanacaktır. Yani daha sonra tekrar kontrol ediniz.

Beğenilen Sayfaları Silemiyorum Sorunu

Beğendiğim sayfaları silemiyorum sorunuza yanıt olarak olası bir sistem problemi çıkmasını araştırmanızı öneriyoruz. Sonrasında aşağıdakilere bakınız.

Çok fazla yapılan denemelerin sonucu işlem yasağı olabiliyor. Böyle bir şeyde başka cihazdan, internetten ve bilgisayardan denemeniz gerekebilir. Baktınız hala devam ediyor o zamanda bir kaç gün üzerinden geçmesini bekleyiniz.

Profilinizde bir şeyi değiştiremiyorsanız o zaman talep açarak ağdan dönüş bekleyiniz. Geri dönüşleri bir hafta içerisinde yapılmadığında bizim önerimiz tekrardan yapılması.

Hesabınızda sizin kontrolünüz dışında bir şeyler geliştiyse bunların araştırılması önem arz ediyor. Yasal durumlarla karşılaşmamanız için kesinlikle hesabınızı güvene alıp gerekli incelemeleri yapın. Hesabınızın son hareketleri inceleme alanları ve paylaşımlar üzerinden gidilmeli. Beğenilen şeylerin ilagal olması daha dolaylı zarar verebilir. Aşırıya gidilmiş durumların acilen savcılığa suç duyurusu ile iletilmesini öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir