Facebook hesabımı dondurdum açamıyorum kullanıcı yok diyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Facebook hesabımı dondurdum açamıyorum açmak istediğimde kullanıcı yok çıkıyor. Normalde dondurulan hesap açılmıyor şikayetleri eskiden daha sık karşımıza çıkardı. Şu aralar pek görmüyoruz. Lakin sıkıntı çıkanların bir kısmında ise kullanıcının yaptığı bir şeyden alakalı olduğunu düşünüyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Facebook’ un hataları aynı şekilde instagram’ da da ortaya çıkmakta. Malum aynı yerden yönetiliyor. Ama Facebook, instagram gibi sorunlara daha fazla duyarsız değil. En azından biz bu şekilde görüyoruz. Bunun nedeni yeterzi yardım seçeneklerinin olmaması. Instagra’ın sayfasına girdiğinizde destek konularının sınırlı olduğu ve başvuru yapacağınız adreslerin yetersiz olduğunu görüyorsunuz. Bu sorun yıllardır devam etmekte. İlk zamanlar şu an ki gibi çok fazla hata mesajı yoktur. Kullanıcı sayısı arttıkca bu hataların sayısıda arttı.

Gelelim Facebook’ ta ki ilginç bir sorunu. Facebook hesabını kapattım sonra tekrar açtığımda “böyle bir kullanıcı yok” veya “böyle bir kullanıcı bulunamadı” hatası çıkmakta. Hesaplarını donduran bazı kişilerde “kullanıcı yok hatası” ile karşılaşmakta. Sorun hala net anlaşılması. Neden böyle bir hatayla karşılaşılıyor kesin açıklamasına ulaşamazsınız. Ama bizim bir tahminimiz var! Bu hatanın nedeni hesabın askıda kalması olabilir. Bunu başka alanlarda gördük. Örnek hattın faturası ödenmediğinden belli bir süre sonra iki tarafada aramalar kapatılır. Daha sonra ödeme yapıldığında açılmaz.

Müşteri hizmetlerini ararsınız işlem yapar ama açılmayabilir. Hat resetlemesi yapılır ve açılabilir de açılmayabilir de. İşte buna benzer başka alanlarda da bu şekilde bir hatayla karşılaştığımızdan bu durumda buna benzer olabilir. Facebook hesabımı dondurdum açamıyorum çözümü için neler yapılması gerekli hadi birlikte bir göz atalım!

Facebook hesabımı dondurdum açamıyorum kullanıcı yok diyor
Facebook hesabımı dondurdum açamıyorum

Facebook dondurulan hesap açılmıyor çözümü

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  1. Başka internet ağından deneyin.
  2. Başka telefondan ve bilgisayardan da deneyin.
  3. Hesap dondurma süresi çok uzun olmuş olabilir mi net tarihine bakabiliyor musunuz.
  4. VPN kullanım bir de bu şekilde deneyiniz.
  5. Facebook kapatılan hesabı açma yazımızdaki kırmızıyla belirtilen adresten hesabı test ediniz. Bu adresin amacı kapatılan hesabın açılması için iletişime geçilmesi.
  6. Eğer beşinci seçenekteki işe yaramadıysa müşteri hizmetleri yazımızdaki formlarındaki seçenekleri deneyin.

Şüpheli görülen kişilerin sistemleri ve bağlantısı engellenebilir. Bakmışsınız site ya da uygulamaya giremiyorsunuz. Sonra başka yerden açıldığını görüyorsunuz. Büyük bir tehdit görülen davranışlarda ise hiç bir şekilde belli bir süre deneme yapılmasına izin verilmez. Bakmışsınız anlamsız bir uyarı almışsınız veya sayfa görüntülenmiyor.

Facebook’ a gönderdiğiniz talep genel itibaren bir hafta içerisinde dönüş yapılması gerekmekte. Aksı durumlarda biz öneri olarak haftada bir birden çok başvuru gönderilmesini öneririz.

Facebook dondurulan hesap açılmıyor ise bunun bir diğer nedeni de belki çok sık açma kapatma denediyseniz oluşan bir hata veya güvenlik nedeniyle erişim kapatılmış olabilir. Tabi bu işlemler farklı yerlerden de yapıyorsanız.

Facebook için iletişim adlı bir içerik hazırlamıştık. Hazırladığımız sayfa içerisinde işe yarar bağlantıların olduğunu belirtelim. Bunlarla ağdan yardım talep edebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir