Facebook şikayet ettiğim kişi beni görür mü

Facebook şikayet edilen kişi kimin şikayet ettiğini görebilir mi? Bu soruyu genelde pek teknoloji ile arası olmayanlar sorar. Hiç bir ağda Twitter veya instagram' da bilgi mesajı gitmez.

Facebook şikayet ettiğim kişi beni görür mü
müşteri hizmetleri

Bir sosyal medya platformu olan facebook, kimi zaman kötü paylaşımlar ve amaçlar için kullanılabiliyor. Bu tür durumların engellenebilmesi için, paylaşımları yapan kişileri şikâyet etmek mümkündür. Şikâyet edilen kişileri, kimin şikâyet ettiğini facebook görebilir fakat şikayet edilen kişiler kendilerini kimin şikayet ettiğini göremezler. Uygunsuz içerik paylaşan herkes rahatlıkla şikâyet edilebilir ve hesaplarının kapanması istenebilir.

Facebook şikayet ettiğin kişi şikayet edeni görür mü?

Facebook şikâyet etme nasıl yapılır? Hesabını zararlı şeyler için kullanan, toplum kurallarına aykırı içerikler paylaşan kişileri engellemek için ilk olarak kişilerin profiline girilir. Ardından profilin sağ üst köşesinde bulunan kutucuktan kişi ile ilgili yapılacak eylem seçilir. Şikâyet et seçeneğine tıkladıktan sonra kişinin neden şikâyet edildiği belirtilir ve şikâyet isteği gönderilir. Bu şikâyet isteği facebook tarafından incelenir ve gerekirse hesap kapatılır veya uyarı gönderilir. Facebook kullanan herkes şikâyet etme hakkına sahiptir ve istediği her zaman bir kişiyi şikâyet edebilir. Ettiği kişi hiçbir zaman kimin şikâyet ettiğini öğrenemez.

facebook şikayet ettiğim kişi beni görür müfacebook şikayet etme-2

Facebook şikayet edince bilgi mesajı gidiyor mu? Hayır. Yasallar gereği ve facebook kuralları gereği bilgi mesajı gönderilmemekte.

Facebook kullanıcıları kaç kişiyi şikâyet edilebilir? Bir facebook kullanıcısı rahatsız olduğu her hesabı şikâyet edebilir herhangi bir şikâyet sınırlaması yoktur fakat gereksiz şikayetler yapılırsa şikayet eden kişinin hesabı kapatılabilir. Şikâyet edilen hesapların zararlı hesaplar olup olmadığına facebook karar verir ve hesabı incelemeye alır. Bu yüzden şikâyet edilecek hesap, zararlı ve uygunsuz bir hesap olmalıdır.

Fcaebook şikayet adresleriyle ilgili haberimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:19
müşteri hizmetleri