Android 4.4 KitKat ile Gelen Google Search’ün (3.1.8) Dağıtımına Başlandı!

blank

Android 4.4 il birlikte yerleşik uygulamalarının büyük bölümünü güncelleyen Google, play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox Google Search (arama) uygulamasına da önemli işlevler kazandırıyor. Google, Google Arama uygulamasının 3.1.8 numaralı sürümünün dağıtımına Google Play üzerinden kademeli olarak başladığını duyurdu. Android 4.1 ve üzeri cihazlar ile uyumlu olan Google Arama güncellemesi henüz size ulaşmadıysa APK dosyasını mediafire.com/download/gxv7cvpcvv79i23/com.google.android.googlequicksearchbox318.apk indirerek kurulumu elle yapabilirsiniz. Alternatif link; androidfilehost.com/?fid=23212708291677093

teknik destek

Güncellenen Google Arama’da yeniliklere kısaca değinecek olursak; uygulama daha basit bir kullanım deneyimi sunuyor. Telefon ana ekranında herhangi bir işlem yapmadan “Ok Google” komutunu gönderdiğiniz an Google Arama otomatik olarak  arama yapma moduna geçiyor. (Türkçe dil desteği ile uyumlu değil) Uygulama ayrıca Android 4.4 ile beraber Google Now kartlarına sahip oluyor. Bu sayede daha fazla haber ve içeriğe göz atma imkanı sunuluyor.

Google Arama bunların yanı sıra sorulan sorulara yanıt alınması, uygulamalar arasında arama yapma, , kullanıcının konum bilgisini kullanarak çevresi hakkında daha fazla bilgi aktarma, güne başlamadan size havanın nasıl olacağını, işe gitmek için yola çıkmadan önce beklenen trafik yoğunluğunu (Waze kullanarak) aktarma, takvimleri ayrı ayrı seçme ve hatırlatıcıları düzenleme/erteleme olanağı gibi yenilikler de sunuyor.

Google-Home-Experience-Launcher-640x376

Nexus 5’in fabrika imaj dosyalarının yayınlanması ile birlikte Google Experience Launcher (başlatıcı) uygulaması APK dosyası şeklinde kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. Ancak yeni başlatıcı bir önceki Google Arama uygulaması ile uyumlu değildi. Sağlanan güncelleme Google Arama uygulamasını Google başlatıcı ile uyumlu hale getiriyor. Google başlatıcı uygulamasını mediafire.com/download/3ina0fd8fwki5fo/GoogleHome.apk indirerek Android cihazınıza kurabilirsiniz. Alternatif link; androidfilehost.com/?fid=23212708291676903

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!