Google Play Protect antivirüs testi

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Android telefonlarda arada bir karşılaştığımız Google Play Protect hizmetinin yetersiz koruma sağladığımı biliyor musunuz? Yeni yapılan virüs koruma testlerinde ortaya çıktı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google tarafından geliştirilen Android sistemi, gelişmiş özellikleri ile sık sık gündemde olsa da aynı zamanda güvenlik açıklarıyla da sık gündeme gelebiliyor. Hatta uygulama mağazasında dahi uzun bir süre yer alan virüslü uygulamalarla karşılaşılabiliyor. Şirket bunun için ek bir önlem alarak Google Play Protect adlı dahili uygulamasını çıkarmıştı. Haberimiz bu sistemle alakalı yapılan testler alakalı olacak.

Cihazlara bir uygulama yüklemek istediğinizde anında Google Play Protect devreye giriyor. Size ne kadar güvenilir olduğunu gösteren bir uyarı ekranı açıyor. AV TEST’ in yapmış olduğu çalışmaya göre bu hizmet göstermelik olmaktan öteye gidemiyor.

AV TEST hizmetlerinde virüs programlarının performansı, kullanılabilir yapısı ve korumayla alakalı değerlendirme yapmakta. Yaptığı çalışmalara aynı zamanda sertifika veriyor. Yani ciddi bir kuruluş.

Geçen ay yapılan bir teste, uygulamalara altı üzerinde değerlendirme yaparak sonuçları genelde paylaştı.

Önemli sayıda popüler antivirüs yazılımlarının yer aldığı listeye göre çok sayıda programın tam puan aldığı görülüyor. Liste içerisinde belki pek adını duymadığınız uygulamalarında olduğunu düşünüyoruz. Onlarda iyi not aldığını söyleyebiliriz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Play Protect antivirüs testi


Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 01:00

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir