Google sesli oku şimdi dinle kullanılamıyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Google sesli oku bu sayfada sesli oku kullanılamıyor hatası çıkanlar için girilen sayfada yetersiz metin yer alıyor veya sitede bir şeyler engellemesinden dolayı özellik çalışmayabilir.

Sponsorlu reklam

Girdiğiniz web sitesinin sağ üst kısmında çıkan sesi belirten profil işaretine dokunduğunuzda sesli oku başlığı ile “Şimdi dinle” ve “Sıraya ekle” gibi seçeneklerle karşılaşacaksınız. Açılan haberi ve makaleyi kolayca sesli olarak dinleyeceksiniz. Belki çoğu kullanıcı henüz bu özelliğin farkında olmamış olabilir. Gerçekten başarılı olan bu yenilikle isterseniz köşe yazılarını ve haberleri okumadan dinleyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sesli oku kullanılamıyor sorunu yaşayanlar için:

Sponsorlu reklam
  • Başka web sitelerinde test ediniz.
  • Tarayıcının geçmişinin silinmesi gerekebilir.
  • Oturum açıksa kapatıp test ediniz. 
  • Başka Gmail hesabı ile oturum açıp deneyelim.
  • Tarayıcı uygulamasını sıfırlayınız ve duruma göre kaldırıp yeniden yükleyiniz.
  • Telefonun tarihini kontrol ediniz yanlış ise düzeltiniz.
  • Google sesli asistan yüklü mü bakınız ve değilse yükleyiniz.

iPhone’ da denk geldiğimiz durumda sayfayla alakalı olduğunu fark ettik ve bunla alakalı hem uygulamayı hem sorundan bahsetmek istedik. Olurda Samsung kullananlarda çıkıyorsa yine yukarıdakilerin denenmesini öneririz.

Kullanılan güvenlikle alakalı programlar varsa pasif hale getiriniz. Test durumuna göre aktif elip edilmeyeceğine karar veriniz. Birde telefonda saklama alanı yetersiz olduğu durumlarda hem yazılımda hem uygulamalarda sorun yaşatabilir. Beklenmedik bir hata oluşması gibi durumlar görülebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google sesli oku şimdi dinle kullanılamıyor

Ek bir detaydan da bahsetmeden geçmeyelim. Telefonların yazılım sürümlerinin çok eski olmasından dolayı bu özelliğin çalışmaması normal diyebiliriz. Kullanım gereksinimini karşılamaması nedeniyle bazen oynanmış ROM kullanılarak çok sayıda özellikten yararlananlar oluyor. Tabi çoğunda ara ara belirsiz ekrana çıkan hata uyarıları oluyor. Örnek durduruldu şeklinde sık görülen problem gibi.


Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 15:52

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak