Instagram hikaye gizleme nasıl anlaşılır

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Instagram hikaye gizleme anlaşılır mı ve nasıl anlaşılır şeklinde sorular eskiden çok sık karşımıza çıkardı. Şimdilerde pek umursanmayan bu durum için bir uyarımız var.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Instagram kullanıcılarında istediği kişinin hikayesini görmemesini sağlayabiliyor. Hikaye engelleme dikkat edilmediğinde anlaşılmayan bir durumdur. Tabi karşıdaki kişinin başka bir hesapta fark edene kadar böyle bir durum anlaşılmaz. Bir zaman aramalarda sık karşımıza çıkan gizli hikayeleri görme uygulaması veya uygulamaları zamanla artık pek umursanmamaya başlandı. 

Gizli hikayelere bakmak için kullanılan uygulamalar ve kayıt olunan sitelerde çoğunlukla hesapla alakalı sıkıntılar gözlemlenir.

Hikaye gizleme uygulamalarına dikkat

Kullanılan yardımcı araçlarla çıkacak sorunlar:

  • Hesabın ele geçirilmesi veya izinsiz takip ve beğeni yapılması.
  • Instagram’ ın şüpheli olarak algılayıp hesabı kilitlemesi.
  • Hesabın askıya alınması.
  • Virüs bulaşması gibi durumlarda yanında yer alabiliyor.

Bu şekilde olan hesaplarda cinsel paylaşımlarla karşılaşılabiliyor. Bazılarında ise dolandırıcılık yöntemlerine araçı durumlar oluşmakta.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Gizli hesaba bakmak için başka takip edilen bir arkadaşınızın hesabını kullanabilir veya başka bir hesap açarak hikayesine bakmak istediğiniz kişiyi takip edip bekleyebilirsiniz. Bunun dışında kullanılan yöntemlerde kullanılacak hesaplar önemsiz veya bunun için açılan yeni bir hesap olabilir. Yani yukarıdakilerle karşılaşıldığında önemsemeyeceğiniz bir hesap olacak. Artı şifre istemeyen, kişinin kullanıcı adını yazarak hikaye görüntüleme web siteleri bulunmakta. Tabi tam her şey görülmeyebiliyor.

Instagram hikaye gizleme için:

  1. Profilinizden köşedeki çizgili alanı açınız.
  2. Ayarların üstüne dokunun ve “Gizlilik” kısmına geçin.
  3. “Hikaye” bölümünü açınız ve “Hikaye gizle” seçeneğine girip gizlemek istediğiniz kişileri seçiniz.
  4. Mesajların yanıtlarına izin verecek kişi ayarını da yapabilirsiniz.
Instagram hikaye gizleme nasıl anlaşılır
Instagram hikaye gizleme nasıl anlaşılır
Instagram hikaye nasıl gizlenir
Instagram hikaye nasıl gizlenir
  • İsterseniz burada hikayelerinizi yakın arkadaşlarınız şeklinde paylaşım ayarını yapabilirsiniz. Gizleme işleminde eklediğiniz kişilerle hikayeleriniz paylaşılmayacaktır.
Instagram hikaye gizleme anlaşılır mı
Hikaye gizleme ayarları

Instagram hikaye gizleme nasıl anlaşılır adlı içerikte geçen adımlar genel seçeneklerden oluşmaktadır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak