Instagram neden açılmıyor Instagrama giremiyorum

blank

Cep telefondan Instagram giremiyorum açılmıyor nedeni nedir? Instagram' a nasıl girilir diyorsanız ilk önce sorunun ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Sonra başvuru.

teknik destek

Instagrama giremiyorum nedeni nedir? İstanbul’ da meydana gelen olaydan dolayı sosyal paylaşım sitelerine geçici olarak erişim engeli geldi. Şuan için bu engellemenin ne zaman kaldırılacağı açıklanmadı. Ama daha önceki engellemeler dikkate alınırsa 1-2 gün bu erişim sorunu devam eder.

Kademeli olarak erişimler yapılabilecektir. Yapılan yasaklama yurtdışı erişimleri üzerinden bir nevi vananın kısılması diyebiliriz. 

Instagram giremiyorum hatası için bu yazı geçmişte görülen bir sorundan dolayı ortaya çıkmıştır. Ama olası sorunlar için yeniden düzenlenmiştir ve genel çözümlerle sizleri bilgilendirmek istedik.

Hesaba giremiyorsanız veya instagram açılmıyorsa olası çözüm seçenekleri belki işinizi görebilir. Deneme yanılmayla test ederek yorum atabilirsiniz. Sorun genelde veya kısmi genelde ise tek denenecek vpn olacak.

 • Çevrenizde aynı durumla karşılaşan var mı?
 • Uygulamayla değilde tarayıcıyla girip denedini mi?
 • Bilgisayardan hesap açılabiliyor mu?
 • Telefon kapatılması bekli çözüm getirebilir.
 • Başka telefonlarda hesabınıza giriş yapıyor musunuz?
 • Kendi telefonunuzda başka bir hesaba girmeye çalışın.
 • Telefon tarih ayarının doğruluğundan emin olun.
 • En önemlisi eski instagram sürümlerini telefona yükleyip deneyin.

Instagram neden açılmıyor?

Facebook, Twitter, Instagram ve bazı sosyal paylaşım sitelerine şuan için erişim yok. Ara ara girmeye çalışılsa da çok yavaş çalıştığı yönünde bilgi gelmekte. Çoğu kullanıcı Facebook, Twitter ve Instagram’ a girebilmek için DNS ve VPN yöntemlerini tercih ediyor. DNS yöntemi mobil cihazlarda Wi-Fİ bağlantısı ile yapılabilmekte. Operatör internet erişiminde VPN kullananlarda bulunmakta. Bu tarz bağlantıları tercih edenler için: Güvenilirliği belli olmayan uygulama ve adresler virüs saçabiliyor!

Sosyal erişim engelli kaldırıldı ama hala Facebook, Twitter veya Instagram’ a erişim yapamıyorsanız, Farklı cihazlardan ve internet ağlarından giriş yapmaya çalışınız. Hesabınız kaynaklı mı yoksa cihazınız kaynaklı mı analiz yapınız. Hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yapınız. Eğer cihaz kaynaklıysa uygulamayı kaldırıp, cihaz önbelleğini temizleyip, uygulamayı yeniden yükleyin.

VPN tarzı uygulama kullanıyorsanız kaldırıp deneyiniz. Sorun hala devam ediyorsa bizimle iletişime geçiniz. Bilgi olarak Instagram müşteri hizmetleri numarası bulunmuyor! 

Instagram neden açılmıyor Instagrama giremiyorum

Instagram’ a girememe nedenleri

 1. Dünya genelinde bir sorun olabilir.
 2. Türkiye kaynaklı port sorunları olabilir.
 3. Yasal bir durum söz konusu olabili mi?
 4. Hesabınız kaynaklı olabilir. Başka hesaplarda deneyin.
 5. Telefon kaynaklı sorunlarda bazen olabiliyor.
 6. İnternette girdiğiniz yerde bir engelleme olabilir.
 7. Hız sorunuyla karşılaşabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 14:28

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!