Instagram telif hakkı şikayeti nasıl yapılır

blank

Instagram' da bir hesapta sizinle alakalı veya şirketle alakalı telif hakkı durumu söz konusuysa nasıl şikayet edeceğinizi bilmiyorsanız adımları takip ediniz.

teknik destek

Instagram‘ ta denk geldiğiniz sizin veya firmanızın izinsiz kullanılmasından rahatsızlık duyuyorsanız şikayet etmek için kullanacağınız alanlar olacak. Şikayet hakkı uluslararası kanunlar gereği dikkate alındığından sosyla ağlar tarafından uygun görülürse hesap ya kapatılır ya da içerik kaldırılması sağlanır. Şikayete konu olan sorun kişinin bizzat kendisinin ya da sorumlu olduğu (yasal hakkı olduğu) iş yeri sahibinin başvuruda bulunması gerekir.

Geliştiriciyle iletişime geçtikten sonra geri dönüşün yapılması için 1-3 gün beklemeniz gerekebiliyor. Ama bu durum genelde uzun sürebiliyor. Yani belli bir süre sonra eğer instagram geri dönüş yapmadıysa aynı başvuru formundan tekrar iletişime geçiniz.

Instagram’ da telif hakkı şikayeti

Kullanılacak bağlantı dışında uygulamanın ayar kısmından da ayrı bir talep oluşturulabilir. help.instagram.com/contact/552695131608132

Gerekli kısımların doldurularak beklenmesi gerekiyor. Dönüş için bir zaman veriniz ve aralıklı tekrarlayınız. Eğer daha önce değerlendirmeye alınmış ve henüz karar verilmemiş olsa dahi önlem amaçlı geçici bir yasaklama veya kalıcı işlem yapılabilir.

Instagram telif hakkı şikayeti nasıl yapılırInstagram telif hakkı şikayet adresi

Yukarıdaki iletişim formunu eksiksiz doldurmanız gerekiyor. Tüm seçenekler doldurulduktan sonra gönder butonu aktif olacak. Sizden adres ve sorun detayı isteniyorsa tam olarak yazınız. Bu başvuru rasgele bir işlem değildir. Hukuki bir sorumluluğu bulunuyor. Haksız yere yapmış olduğunuz başvuruların size dönüşü olabilir. 


Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 12:29

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!