İzinsiz gelen aramaları ve mesajları engelleme sitesi

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

İzinsiz gelen reklam aramaları ve mesajları engellemek için yeni bir hizmet hayatımıza girdi. Dün telefondan test ettik ve çok yavaş çalışsa da iş gördüğünü söyleyebiliriz.

Sponsorlu reklam

Cep telefona gelen kurum ve kampanya mesajlarından sıkıldıysanız artık e-devlet hesabınızı kullanarak yeni hayata giren hizmet ile gelen aramaları ve sms’ leri engelleme çok kolay. KVKK yönetim sistemi kullanılarak firmalardan gelen bilgilendirmelerin önüne geçebileceksiniz. Eskiden teker teker arayarak iptal ettirdiğiniz bu işlem tek bir panel üzerinden yapılabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Rahatsız eden reklam mesajlarını engellemek isteyenlere ek olarak aramalarda tek bir yerden kısıtlanabiliyor. İlk kullanımı biraz karışık olsa da bir kaç testle kısa sürede işlem yapabileceksiniz. Tabi sistemin yoğunluğuna göre işlemlerde ne yazık ki beklemeniz gerekiyor. Çok sayıda firma ekliyse neredeyse iptal etmek 1 saati bulabiliyor. Öncelikle onay butonunu dokunuyorsunuz ve ret olarak ekrana geldiğinde kaydetle işleminizi onaylıyorsunuz.

Sponsorlu reklam

Böyle bir hizmet geçte olsa nihayet kullanıma açıldı. Herhangi bir yerden alışveriş yapıyorsunuz ve bir bakmışsınız ilgili yerden reklam mesajları gelmeye başlıyor. Hatta başka firmalardan da gelmeye başlayabiliyor. Yani birden çok yere numaranız gitmiş oluyor. Normalde sizden bilgilendirme ve kampayalardan sms veya arama almanız için izniniz istenir ama çoğu izinsiz işlem yapıyor.

Telefondan gelen reklamları engellemek için:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. https://vatandas.iys.org.tr/izinlerim bağlantısına giriniz.
 2. Resmi doğrulamadan geçmeniz için e-devlet ile giriş yapınız.
 3. Telefon numaranızı girmeniz isteniliyor. Adınıza kayıtlı tüm numaralar için işlem yapabilirsiniz. Hatta olmayanlar içinde deneyebilirsiniz.
 4. Girilen hatta onay kodu gidecek ve bu kod ilgili sayfaya belli zaman içerisinden girilmesi gerekiyor.
 5. Ekrana bilgilendirme yazısı gelecek. Bekleyiniz ve bir şey gelmezse numaranın üstüne dokunun. (Aradığınız hizmet sağlayıcısı bulumıyor mu şeklinde bir yazı gelirse bekleyiniz.)
 6. İşlemlerde biraz beklemeniz gerekiyor. Yavaş açılıyor.
 7. İzinleri yönet yazısına dokunun.
 8. İptal edeceğiniz firmaların yanında yeşil renkli onay butonuna tıklayın.
 9. Çıkan butonların üstüne dokunun bekleyin ret yazıyorsa kayıt butonuna dokunun.
 10. Tekrar firma listesine dönecek bekleyiniz. Başka bir numara daha eklemek istiyorsanız “Yeni ekle” seçeneğini kullanın.

Tekrar belirtelim sistem hızına ve yoğunluğuna göre bekleyebilirsiniz. Bazen normal bir bekleyiş içinde olurken bir bakmışsınız 2-3 dakika onay ekranında dönüp duruyor. Sonrasında “Beklenmeyen bir hata oluştu kısa bir süre içerisinde tekrar deneyiniz” hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Buradan çıkın tekrar butonlara dokununuz. Sıkıntı olursa sayfayı yeniden yükleyiniz.

İzinsiz gelen aramaları ve mesajları engelleme sitesi

 • Yukarıdaki ekranda “İzinleri yönet” tıklandığında mevcut şirketleri / firmaları görmek için beklemeniz gerekecek. Bu bekleme yoğunluğa ve internet hızınıza göre değişebilir.

İzinsiz gelen aramaları engelleme sitesiİzinsiz mesajları engelleme sitesi


Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 16:44

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak