Kredi kartı aidat iadesi dolandırıcılığı şikayeti

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Kredi kartı aidat iade işlemleri yürürlüğe girmiştir. Aidat iadesini sorgulamak ve kartınıza iadesini aktarmak işlemi için yukarıdaki linki kullanmanız önerildi mi? Kartı hackleme tuzağı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Sosyal ağlarda uzun bir zamandır dolandırıcılık amaçlı banka izlenimi veren reklamlar dolaşmakta. Arada bir azda olsa Facebook’ ta ve daha çok Twitter’ da karşılaşmaktayız. Özellikle bu ağda biri gidiyor diğeri geliyor. Pire gibi türüyorlar. Uzun yıllardır bu konuda çok sayıda şikayetim olmuştur. Genelde bir gün içerisinde geri dönüş yapılmakta. Ama düşünün benim gözümden kaçan niceleri var. Bazıları @ ile emniyet gibi bölümlere şikayet ediyor. Halbuki ağın kendisine reklamı veya paylaşımı gördüğünüz anda şikayet etmeniz gerekiyor. 

Ağların geri dönüşleri bazen 1-2 saat sürerken bazende 15-20 saati bulabiliyor. Bu saatte kadar kaç kişiyi oltaya düşürdüseler kar olarak görüyorlar. Onlarda biliyor bu reklamın uzun sürmeyeceğini. 

Yeni karşılaştığımız bir dolandırıcılık yöntemini sizlerle paylaşmak istedik. Yeni olan aynı zamanda instagram’ da görmemiz. Twitter’ da sık sık görüyoruz da instagram’ da pek görmediğim bir durumdu.

Kredi kartı hackleme
Kredi kartı aidat iadesi dolandırıcılığı şikayeti

Kredi kartı aidat iadesi dolandırıcılığına dikkat

Instagram’ da “Kamuoyuna önemli duyuru başlıklı paylaşımda T.C. vatandaşlarının kullandığı kredi kartlarının aidat iade işlemleri yürürlüğe girmiştir. Aidat iadenizi hemen sorgulamak ve kartınıza iadesini aktarmak için yukarıdaki linki kullanabilirsiniz” şeklinde sanki e-Devlet’ in bir paylaşımı gibi izlenim vermekte. www.andronova.net

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Verilen bağlantı adresine dokunduğumuzda kredi kartı bilgilerini girmemiz için bir bölüm açılıyor ve altında sorgulama butonu koyulmuş. Kredi kartının 16 hanesini yazılacağı ve son kullanım gibi bilgileriii alt alta yazılacak bölümler eklenmiş. İşlem yaptığınızda kredi kartı bilgileri dolandırıcının eline geçiyor.

Kredi kartı hackleme girişimlerini şikayet etmek için reklamın yanındaki 3 noktadan şikayet ediniz. Birde kişinin profiline girip sonra üstten yine 3 nokta ile şikayeti iletin.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir