LG G2’ye 4K Video Kayıt Özelliği Geliyor!

LG’nin geçtiğimiz yıl duyurduğu amiral gemisi G2 tüm dünyada en çok konuşulan telefonlardan biri oldu. Yüksek satış rakamlarına ulaşamasa da hem performansı hemde fiyatıyla özellikle ülkemizde birçok kullanıcının hayallerini süsledi.

Andronova

Hem LG’nin yazılım güncelleme konusundaki kötü geçmişi hemde yetersiz PR çalışmaları yüzünden G2 gereken ilgiyi görse de istenen satış rakamlarına bir türlü ulaşamadı. Bu hayal kırıklığından sonra LG tarafından mobil sektörden çekilme daha sonra da yılda bir tek model yapmayla ilgili bazı düşünceler yükselse de LG G2’nin “mini” modelinden bile 2 farklı çeşit yaparak yola aynı şekilde (Sasmung gibi) devam etme kararı aldı.

LG G2 Nexus 5 çıkana kadar Snapdragon 800’lü en ucuz telefon olarak göze çarpıyordu. Nexus 5’in çıkması ile LG kendi telefonunu da bir nevi baltalamış görünüyordu. Ta  ki Android 4.4 ile telefonun kamera özelliklerinin farklı bir boyuta taşınacağı açıklamasına kadar.

LG G2 ve Nexus 5

XDA forumlarından tanıdığımız yazılım geliştirme uzmanı xdabbeb adlı kullanıcının Android 4.4 üzerine kurulacak özel bir ROM ile telefonun ISO değerinin 1600 rakamlarına ulaşacağını, 720p çözünürlüğünde 120 kare/saniye Super Slow Motion çekim moduna kavuşacağını ve 4K çekim modunun eklenebileceğini açıklaması üzerine LG G2’nin her şeye yeniden başlayabileceği de kulislerde konuşulmaya başlandı bile.

4K çekim modunun bir fanatiği değilim, 4K monitör olmadığı sürece de bu çözünürlükte bir videonun 1080p ekranlarda 1080p çözünürlüklü videolardan çokta farklı olmayacağının farkındayım ama teknolojinin en sonuna sahip olmak isteyen kullanıcılar için mükemmel bir haber olduğunu söylemek gerek. Kamera konusunda en iyiyi vermeyen G2 yazılım desteği ile “telefonlu kamera” segmentinde kendine yer bulabilir.

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz; bu güncelleme sonrası LG G2 sahibi olmayı düşünür müsünüz? Yorumlarda belirtirseniz çok sevinirim.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.