Müjde! Cep Telefonu Fiyatlarına Ek Vergi Zammı Gelmeyebilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefon ve cep telefonu pazarında son zamanlarda yaşanan kur artışından dolayı yaşanan yaklaşık %30‘dan fazla zam gelmesinin ardından, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) tarafından açıklama yapıldı.

MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi yaptığı açıklamada, Türkiye’de yasal olarak ithal edilen cep telefonu satış rakamlarının son 4 ayda 1 milyon 80 binden 860 bine düştüğünü söyledi.

Kurdaki yükselmenin devam etmesi halinde bu rakamların daha da düşeceğini söyleyen Ekşi, “yerli üretimi teşvik amacıyla akıllı telefon ve cep telefonlarına ek vergi zammı yerine, yerli akıllı telefon modellerine teşvik uygulanarak pazarda rekabet edebilmelerinin sağlanması çok daha doğru olacaktır” dedi.

Tüm Telefonlar

Daha önce Ekonomi Bakanı Nihaz Zeybekçi tarafından yapılan “Cep Telefonları İçin Şok Vergi Zammı Geliyor, Sebebi İse Çok Daha İlginç” başlığında yayınladığımız açıklamanın haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Umarız MOBİSAD tarafından yapılan bu açıklamalar dikkate alınır ve zaten fiyatları oldukça yüksek olan akıllı telefonlar için ek vergi zammı gelmez.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir