Facebook virüs temizleme 2018

Facebook en çok kullandığımız sosyal medya araçlarındandır. Fakat bilgisayarımızda yaşadığımız virüs sorunlarından ve paylaşımlardan dolayı bazen hesabımıza virüs bulaşabiliyor.

Facebook virüs temizleme 2018
banner192

İnternet artık hayatımızın vazgeçilmezi konumundadır. İnternetsiz artık işlerimiz neredeyse yürüyemez hale geldi. Şuan altyapı olarak köylere kadar ulaştığı bilinen bu teknoloji artık herkesin cebinde dolaşmaktadır. İnternetin bu kadar yaygınlaşması sonucunda sosyal medya araçlarınında aynı oranda kullanımı da artmıştır. Sosyal medya araçları içerisinde ise en çok kullanılanı facebooktur. Facebook uygulaması bazen bilgisayarınızda bulunan virüslerden dolayı açılmamaktadır. Eğer facebook sitesine giriş yapamıyorsanız aşağıdaki başlığımız  altında bulunan yöntemleri uygulayınız. 

Facebook hesabıma virüs bulaştı çözümü

Aşağıda önerdiğimiz adımların dışında hesabınızdan Ayarlar / Uygulamalar bölümüne girip bilmediğiniz uygulamaların erişim izinlerini kaldırınız. Zaman tünelinizden şüpheli beğeni ve paylaşımları kaldırınız. Son öneri olarak eset.com/tr/social-media-scanner sitesine girerek hesabınız için onay verip virüs taramasına izin veriniz. Detaylara haber sonunda yer alan ilişkili haberler kısmından ulaşabilirsiniz.

Facebook virüs temizleme adımları

facebook müşteri hizmetleri
Son dönemde internette facebook ile ilgili dolaşan sorunlardan biride virüslerdne dolayı facebook sistemine giriş yapılamamasıdır. Bu haberimizde sorunu nasıl çzöebileceğinizi görsel ve yazılı oalrak sizlere anlatacağız. 

  • İlk önce en çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Chrome programını çalıştırınız. Ardından Uygulama açıkken CTRL tuşu ile H tuşuna birlikte basınız. Bu iki tuşu birlikte bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu  açılan sayfanın sağ tarafında bulunan Geçmiş, Uzantılar, Ayarlar ve Hakkında seçeneklerinden Uzantılar yazısına tıklayınız. Bu bölüme girdiğinizde tarayıcınızda bulunan eklentiler karşınıza gelecektir. Bu bölümde ismini bilmediğiniz hangi işe yaradığını bilmediğiniz eklentileri karşısındaki kutucuğu işaretleyerek siliniz. 

Facebook virüs temizleme 2018

  • Yukarıdaki ekranda bilmediğiniz eklentileri sil dediğinizde aşağıdaki gibi onay kutusu gelecektir. Kaldırmayı Onaylayın başlığı altında ye alan Kaldır tuşuna basınız. Bu işlemi yaptığınızda bu eklentiler tarayıcınızdan kaldırılacaktır. 

Facebook virüs temizleme programı

  • Yukarıdaki eklenti temizliği yaptıktan sonra yine aynı ekranın sol tarafında bulunan Geçmiş yazısına tıklayınız. Bu bölümde yer alan Tarama Verilerini Temizle yazısına tıklayarak bilgisayarınızın internet geçmişini temizleyiniz. Bu işlemi aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Tarayıcı temizliğinin ardından facebook sitesine rahatlıkla girebilirsiniz.

hesabıma virüs bulaştı

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 16:41
YORUM EKLE
YORUMLAR