TikTok kalıcı canlı yayın yasağı kaldırma

Tik Tok canlı yayın yasağı kalıcı uyarısı alanlardan biriyseniz ne yazık ki bu sıkıntı için kesin bir çözüm sunulmuyor. İletişim formunu doldurup beklemeniz gerekiyor.

TikTok kalıcı canlı yayın yasağı kaldırma
müşteri hizmetleri

TikTok şu an için kendi alanında en çok tercih edilen sosyal ağ uygulamalardan biri. Zamanında instagram bu alanla ilgili rekabet etmek için bir özellik çıkardı. Ama istediğine ulaşamadığından bu hizmetini ya sonlandırmaya gidecek ya da farklı bir özellikle ilgili çalışmalara başladı bununla değiştirecek. Bize göre uzun bir süre Çinli şirket kendi alanında çok sayıda kullanıcısını elinde tutmayı başaracak.

Bu ağ ilk çıktığı zamanlarda daha sık destek dönüşleri ve sıkı bir denetim politikası yoktu. Zamanla kullanıcı sayısını katlayarak hatırı sayılır bir orana ulaştı. İşte bundan dolayı diğerleri gibi topluluk ve şirket kurallarını ön plana tutmaya başladı. Malum önünü arkasını alamayacak duruma gelebilir.

Gelelim haberimizin can alıcı sorusuna: Tik Tok kalıcı canlı yayın yasağı neden çıkar ve yasaklanan hesabın yasağı nasıl kaldırılır? 

 • Aşağıdakilerin dışında belki iş görebilecek bir farklı yöntemimiz olabilir. Hesap yönetimine girdiğinizde pro hesaba geçiş yapılmasıyla belki kullanım imkanı tekrar sunulabilir.

TikTok canlı yayın yasağı nedir?

Yayın yasağı kalıcı şeklinde bir uyarı mesajı ekrana geldi ne demek ve canlı yayın yapamıyorum bu sorunu için yapılacak bir şey var mıdır diyenlere kesin bir yanıt.

Çoğunlukla gelen bir şikayet veya şikayetlerin boyutuna göre alınan aksiyon diyebiliriz. Bazı durumlarda ise aşağıdaki sebeplerden biri olabiliyor.

 • Yasal olmayan ürün tanıtımı
 • Telif haklarından kaynaklı işlem
 • Şiddet, cinsel ve izinsiz görüntü paylaşımı
 • Yayınlara yapılan yorumlar
 • Devlet büyüklerine ve kurumlarına hakaret
 • Din ve ırk gibi sıkıntılı paylaşımlarda bulunulması

Gibi devam eden bir liste bulunmakta. Kısaca mantığını anlamanız için verilen örneklere göre durumun farkına varmışsınızdır.

TokTok canlı yayın yasağı kaldırma

Başvuruların genel başlığı Türkçe olurken içerikte İngilizce çıkmakta ve başvurunuz yoğun durumlarına göre işleme alınacaktır. Lakin bazı durumlarda gözden kacabiliyor veya dikkate almayabiliyorlar. Bu gibi durumlarda tekrar tekrar gönderilmesi önerilmekte.

 • Uyarı ekrana geldiğinde itiraz için bir seçenek sunabilir
 • Tik Tok iletişim kısmındaki sorun bildirimi nasıl yapılır inceleyiniz
 • Kalıcı ifadesi yoksa günlük yasaklama gelmiş olabilir
 • Haksız yere hesabım yasaklandı diyenlere gerekli formu doldururken Türkçe ve İngilizce halinde gönderebilirsiniz (Türkçe yazmamdan kasıt İngilizce doğru kelimeler seçilmemeye karşın)

Uygulamanın ayarları kısmında bulunan gizlilik kısmına geçin ve sonra "Rapor et" ile geçen başlığı kullanın. Çıkanlar yabancı dilde ve çevirisini yaparak ilgili bir seçeneği seçmeniz gerekiyor.

 • "Live / Payment..." olan seçenek
 • Sonra "Live host"
 • Veya farklı seçeneklere bakabilirsiniz

TikTok kalıcı canlı yayın yasağı kaldırmaTikTok canlı yayın yasağı nasıl kaldırılır

Teknik ve uygulamadan kaynaklı sıkıntılar

Bazı durumlarda geliştirci kaynkalı sıkıntılar çıkabiliyor. Verilen uyarı yanlış olabiliyor ve daha sonra hehangi bir kısıtlama yapılmadan kullanıma açılıyor. Tabi burada kesinlikle kişiden kaynaklı bir sıkıntı yoksa bu şekilde bir süreç oluşmakta. 

Olurda hesapta bu kısıtlama devam ederse o zaman iletişim için kullanılan rapor bağlantısı ve mail ile geliştiriciye durumu iletiniz.

Yinede yapacağınız öneriler için;

 • Oturumdan çıkış
 • Önbellek silinmesi
 • Farklı bir telefonla test edilmesi gibi işlemler olabilir. 
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 21:00
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Galatasaray.47
Galatasaray.47 - 6 ay Önce

Yaş kısıtlaması

Kuzey_ozturk_
Kuzey_ozturk_ - 7 ay Önce

Bu sabah 07.30 'da canlı yayın açılmış ve yaş ihlali yasağı gelmiş halbuki açılmadı canlı yayın bu neden olabilir 7 gün yayın yasağı var çok saçma

İhlal saat bilgisi
İhlal saat bilgisi @Kuzey_ozturk_ - 6 ay Önce

Bu bizim saat dilimiyle mi yoksa uygulama geliştirici ülke saati mi?

Naz
Naz - 8 ay Önce

Ya kaldırın yasağı abicim

Fırat dasgın
Fırat dasgın - 8 ay Önce

Bu nasıl bir yasak ise anlamadım

Sevval şenses
Sevval şenses - 9 ay Önce

Canlı yayında yüzümü gösterdim ve bazen saçma sapan sorulara kötü cevap verdim

Ayfer Yazıcı
Ayfer Yazıcı - 9 ay Önce

Yayın yasağım var ve hala kalkmadı resimde attım geri dönüş yok maalesef

Haklı ise verilen zaman dolması gerekecek
Haklı ise verilen zaman dolması gerekecek @Ayfer Yazıcı - 9 ay Önce

Alınan yasak neden kaynaklı?


Teknoloji haberleri