Nokia Akıllı Saat Modeli Ortaya Çıktı!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bir zamanların Finlandiyalı efsane teknoloji devine ait, sonradan iptal edildiği anlaşılan Nokia akıllı saat modeli görüntüleri ve özellikleri sızdırıldı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Hikayesini muhtemelen bir çoğunuzun bildiği Nokia, özetle iPhone ve Android akıllı telefonlardan sonra batmanın eşiğine geldiği sırada Microsoft tarafından alınmıştı. Bu satın alma sonrası elini ayağını cep telefonu ve akıllı telefon pazarından çekmek zorunda kalan Nokia, 2016’ya kadar da kendi markasıyla akıllı telefon üretemeyecekti. Satılmasından sonra ilk olarak Nokia N1 tablet ile geri dönen firma, bu tablet modeliyle oldukça beğeni kazanmış ve hakkında Nokia akıllı telefon modeli üretecek mi soruları tüm internette dolaşıyordu.

Tam bu sırada gelişen olaylarla, “Nokia Efsanesi Yeni Akıllı Telefonlarla Resmen Geri Dönüyor” ve “Nokia C1, Android ve Windows 10 Mobile İle Çalışabilir” başlıklı haberlerimizle Nokia efsanesinin tekrar doğacağını size duyurmuştuk.

Şimdi aldığımız çok daha ilginç bir haberde, Nokia akıllı saat modeline ait prototip görüntüleri sızdırıldı ve Microsoft Moonraker akıllı saatin aslında Nokia’nın çizip tasarladığı, ancak sonradan çöpe attığı ilk akıllı saati olduğu ortaya çıkmış oldu.

Microsoft-Moonraker

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Microsoft’un satın aldıktan sonra üretilmesine izin vermediği Nokia akıllı saat modeli, internette paylaşılan “Moonraker” kod adlı Microsoft’un yeni akıllı saat saat olması ve ardından Webio’da Nokia tarafından yapılan ilk akıllı saat prototiplerine ait görüntülerin de paylaşılması her şeyi gün yüzüne çıkarmış oldu.

nokia akilli saat prototip

Bakalım, bütün bu yılan hikayesinden sonra, Nokia sonunda akıllı telefonuyla geri dönüş yapabilecek mi!?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir