Samsung, Üç Tarafı Ekranlı Yeni Nesil Galaxy Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor!

Geçtiğimiz haftalarda kavisli ekran yapısıyla dikkat çeken Galaxy Round modelini tüketicilerin beğenisine sunan Samsung’un yaptığı patent başvurusunda Galaxy Round’un devam modeli olarak nitelendirilebilecek üç tarafı ekran ile donatılan yeni bir kavisli telefon üzerinde çalıştığı anlaşıldı.

teknik destek

Söz konusu model, akıllı telefon kullanım deneyimini sadece bir noktadan sunmak yerini, yapılan tüm işlemlerin üç farklı noktadan görülmesini sağlayacak. OLED ekranlar için geliştirilen Youm teknolojisinden faydalanacak cihazın patent görselleri bizleri Ocak 2013’te yapılan CES etkinliğine götürdü. Hatırlanacağı üzere Samsung burada esnek ekranlı prototip bir cihaz görücüye çıkarmıştı. Sergilenen prototip cihaz için herhangi bir kod isim kullanılmamış ve cihaz telefon özelliklerinden yoksundu.

16:9 oranında 5-inç büyüklüğünde ve 1280 x 720p çözünürlüğe sahip olan prototip cihazın sağ kenarı aşağı doru sarkan kıvrımlı bir yapı sunuyordu.

Alt bölümde yer alan ve üç tarafı kenarla donatılan yeni nesil Galaxy telefonda kenarlı bölümlerde gerçekleştirilecek bazı işlevlere de yer veriliyor. Yan bölüm kilit açma butonu olarak kullanılabilecek. Fotoğraf galerisi üzerinde gezinme imkanı da sunan yan ekran; adres defteri, ya da bir e-kitapta bölüm seçimi için navigasyon menüsüne dönüşebiliyor. Yan bölüm ayrıca gelen mesajlara ilişkin detaylar (ekler, boyut) ve paylaşmak istediğimiz bir dosya için geçici depolama görevi yürütebilecek.

Samsung-flexible-sidescreen-1

Mobil dünyasının lideri konumunda olan Samsung’un ilerleyen dönemlerde fark yaratan ürünlerle tüketicinin karşısına çıkması olası görünüyor. Üst seviye akıllı telefon kategorisinde bir yavaşlamanın olması da tüketicilerin artık farklı ve yenilikçi cihazlar görmek istediklerinin bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Üç tarafında ekran sunması beklenen yeni nesil Galaxy telefonun 2014 yılında tanıtılması bekleniyor.

Samsung-flexible-sidescreen-2

kaynak: unwiredview

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir