SFP coin nasıl alınır ve Türkiye' de satışı var mı?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Piyasada çok sayıda coin ve tokin yer alıyor. Çoğunlukla ani çıkış yapanlara yönelen alıcıların bir çoğu büyük paralar kaybetmekte. Bunların hareketleri Bitcoin' e benzemiyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

SafePal olarak da adlandırılan kripto para, kendi bünyesinde bulunan para cüzdanlarıyla kullanılabilmektedir. Birçok kripto para türünü bir araya getirmeyi hedefleyen SFP, SafePal Swap ve SafePal donanım cüzdanlarıyla saklanabilmektedir. Ayrıca SFP’nin SafePal platformunun yerel kripto para birimi olduğu bilinmektedir. SFP’nin alınması için diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi borsalar kullanılır. Borsalardan bağımsız olarak SFP alma temel adımları şu şekildedir:

 • Borsaya giriş,
 • Hesap açma,
 • Kimlik doğrulama,
 • Para yatırma,
 • SFP’yi satın alma.

SFP Türkiye’de satılıyor mu?

Kripto paraların alımında çeşitli borsalar kullanılmaktadır. Her borsanın satışa sunduğu para birimi farklılık gösterebilmektedir. SFP Türkiye satışı bulunan bir kripto para birimidir. Türkiye’de yaşayan bir kullanıcının SFP’yi alabilmesi için şu adımları takip etmesi gerekmektedir:

 1. SFP’nin satışı olan borsa türlerinden biri seçilir ve borsanın platformuna giriş yapılır.
 2. Hesap açılış işlemleri başlatılır ve yönlendirmeler doğrultusunda hesap açma işlemleri gerçekleştirilir.
 3. İstenilen kişisel bilgiler doğru bir şekilde girilir ve bilgilerin teyidi yapılır.
 4. Kimlik doğrulama işlemi gerçekleştirilir.
 5. Borsa içerisinde bulunulan “para” yatır sekmesine tıklanır ve yatırılacak olan miktar belirlenerek, para yatırma işlemi gerçekleştirilir.
 6. Hesaba yatırılan bakiye kullanılarak dilenilen miktarda SFP Coin satın alınır.
 7. Alınan SFP’ler sanal cüzdana aktarılır.

SFP Btcturk’ten alınabiliyor mu? Türkiye’de satışı bulunan SFP alınabilecek borsa türleri değişiklik gösterebilmektedir. SFP Btcturk içerisinde bulunmayan bir para birimidir. SFP’nin alınabileceği en bilinen borsa türleri şunlardır: Binance, Gate.io, MXC.COM, OpenOcean.

SFP en ucuz nereden alınır?

SFP’nin fiyatı diğer tanınan kripto para birimlerine göre çok daha uygundur. Değeri yaklaşık 20 TL olan SFP, tüm platformlarda aynı fiyattan satışa çıkmaktadır. Bu nedenle SFP’yi en ucuza alabilmek için gün içerisinde takip edilmesi tavsiye edilir. Birkaç gün takibin ardından alındığı zaman kripto paralar çok daha ucuza alınabilmektedir.

Çoğunlukla Binance tercih edilir ve bu şirketin Türkçe desteği bulunmakta. Bildiğimiz kadarıyla Türkiye’ de resmi bir izni var diyebiliyoruz. Alacağınız coin kesinlikle sağlam yerlerden işlem yapılması önerilir ve uzun soluklu yatırımlarda işlem yapılan yerin batma riskini göz önüne alınız. Aynı zamanda işlemlerde kullanılan cihazlar ve internetin de güvenli olması çok önemlidir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Her sanal paraya yatırım yapılmamalı ve anı çıkışlı paralara dikkat edilmeli. Bakıyorsunuz bir iki günde %500 – 1000 yapıyor sonrası hüsran.

SFP coin nasıl alınır ve Türkiye' de satışı var mı?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir