TikTok İzlenme Sayısı Neden Düşer

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

TikTok izlenme sayısı neden düşer? TikTok video izlenme sayısında düşüş var ve neden pek bilinmeyen bir konudur. Burada yapabileceğiniz tek bir seçenek olduğunu belirtelim.

Ad imageAd image

Tik Tok uygulamasıyla alakalı ara ara sıkıntılar paylaşılıyor ve bunlardan biri de izlenme sayısında düşüş sorunu diyebiliriz. Bu her sosyal hesap’ ta sorulan sorulardan biridir ve net bir cevabı ne yazık ki olmamakta. Bu yazımızda olası olabilecek nedenleri ve ne yapılması gerektiği konusunu ele alacağız.

Son yılların en dikkat çeken uygulamalarından birisi TikTok’ u ilk çıktığı zamanları hatırlıyor musunuz? Bizde aklımızda kalan her alanda reklamı olması. İnternet dünyasında nereyi açıyorsanız karşınıza çıkıyordu ve akıllarda yeterince yer edindikten sonra bu reklamlar bir anda kesilmişti. Uygulamanın kendine has bir yapısı var ve rakip çok sayıda popüler uygulama rekabet için yeni özellikler çıkarsa da bir türlü bu uygulamanın başarısına ulaşamamıştı. 

TikTok İzlenme Sayısı Neden Düşer?

TikTok, kısa video içerikleri paylaşma platformu olarak dünya genelinde popülerlik kazanmıştır. Ancak kullanıcılar, zaman zaman videolarının izlenme sayısında düşüş yaşayabilirler. Bu durumun birkaç farklı nedeni olabilir ve aşağıda bu nedenleri açıklamalı olarak bulabilirsiniz.

1. Algoritma Değişiklikleri: TikTok’un algoritması sürekli olarak güncellenir ve değişebilir. Algoritma değişiklikleri, bazı videoların keşfedilme oranını etkileyebilir, bu da izlenme sayısında düşüşe neden olabilir.

Ad imageAd image

2. Yetersiz Etkileşim: TikTok, izleyiciyle etkileşim içinde olan ve etkileşim alan videolara öncelik verir. Eğer videonuzun beğeni, yorum ve paylaşım almadığı bir dönemde ise izlenme sayısı düşebilir.

3. Video Kalitesi ve İlgi Çekiciliği: Kullanıcılar, düşük kaliteli veya ilgi çekici olmayan videoları daha az izleyebilirler. Videolarınızın kalitesini artırmak ve izleyiciyi etkilemek, izlenme sayısını artırabilir.

4. Kısıtlamalar ve Moderasyon: TikTok, belirli kurallar ve politikalar çerçevesinde içerikleri moderasyondan geçirir. Eğer videonuz platformun kurallarını ihlal ediyorsa veya kısıtlamalara takılıyorsa, izlenme sayısı düşebilir.

5. Takipçi Aktivitesi: Takipçilerinizin platformda ne kadar aktif olduğu, videolarınızın izlenme sayısını etkileyebilir. Eğer takipçileriniz pek etkileşimde bulunmuyorsa, izlenme sayısı düşebilir.

6. Trendler ve Hashtag Kullanımı: TikTok’ta trendlere ve popüler hashtaglere uygun içerikler oluşturmak, videolarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar. Bu trendlere ve hashtaglere uyum sağlamayan videolar, daha az izlenme alabilir.

7. Hesabın Öncelik Durumu Değişmesi: Hesaba uygulanan bir yaptırım varsa, kısmi olarak ön plana çıkarmada düşüşler yaşanır. Bu arka planda hesabın bir nevi itibarında düşüş demektir.

TikTok İzleme Sayısı Düşüyor Sorunu

Tik Tok’ ta izleme sayısı neden düşer diyenler için aklımıza gelen sebepleri aşağıya ekledik ve kontrol ederek duruma göre sonrasındaki iletişim kısmını kullanınız.

Öncelikle hesabınıza gelen bir uyarı var mı buna bakmak gerekiyor. Şikayetler ve kural ihlaliyle sonuçlanan yaptırımlarda bu durumda yer almakta. Biz ara ara bununla farklı platformlarda karşılaştık ve genelinde durum hep aynı oluyordu.

  • Aşırı yapılan herhangi bir şeyin buna neden olabileceğini belirtelim.
  • Paylaşılan videolarda telif durumları veya topluluk kurallarına aykırı olması.
  • Yapılan yorumlarla gelen şikayetler.
  • Kişileri rahatsız edici davranışlar.
  • Video yayınlama aralığının uzatılması ve az sayıda video yayınlanması öncelik durumunu etkileyecektir.

Genelde eğer bir uyarı gelmemişse ve diğer durumlarda gözlenmemişse çıkan sonuç geçici bir ceza diyebiliriz. Süreç hakkında çoğunlukla bir detayla karşılaşmayacaksınız. Durumu test etmeniz için bir iki hafta yoğun bir video paylaşımı yapmanızı öneriyoruz. Video sayısı elinizden geldiği kadarıyla fazlaca yayınlanmasını öneriyoruz. 

İzlenme Düşüş Sorununu Bildirme

  1. Uygulamanın ben yazan kısmını açın.
  2. Yukarıdaki noktalı kısıma tıklayın.
  3. Problemi rapor et adlı seçeneğe giriniz ve “Video ses” yazanı açın.
  4. Buradan ya diğer veya v.paylaşma seçeneğinden talebinizi gönderiniz.
Tik Tok izlenme sayısı neden düşer
TikTok izlenme sayısı neden düşer
tik tok video izleme sorunu
TikTok izlenme sayısı neden düşer sorusu
Tik Tok izlenme sayısı düşüşü
TikTok izlenme sayısı düşüyor

TikTok izlenme sayısı neden düşer sorusuna yanıt vermeye çalıştık.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe