Türkiye' nin elektrik hatları sistemine siber saldırı

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Türkiye' de neden elektrik kesintileri oluyor? FETö bağlantılı olabilir mi? Elektrik kesintilerinin nedeni siber saldırı mı? Hackler saldırı mı yapıyor? BTK ve Enerji Bakanlığı….

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ nın yaptığı açıklamaya göre, elektrik üretimine ve iletim hatlarında yönelik çok sayıda siber saldırının yapıldığı görülmekte. Tabi bu ilk değil 2015 ve 2016 yıllarında da ara ara bu şekilde sorunlar olmuştu. Tabi bakanlıktan bu gibi bir açıklama yapılmamıştı.

Hatırlar mısınız bilmem bir ara bankaların sistemlerine de ara ara saldırılar düzenlenmişti. Bu saldırılar nedeniyle bankalarda zor günler geçirmişti. Şimdide Enerji Bakanlığı zor günler geçirmekte. Üretim ve iletim sistemlerine yapılan saldırılarda sistemlere sızmak için sık sık ataklar yapıldığı da açıklandı.

Bazı saldırıların yılbaşı gecesi elektriklerin kesilmesine yönelik çok sayıda saldırılarında olduğu açıklandı. Enerji Bakanlığı çözüm için BTK ile iletişime geçildiğini ve gerekli önlemlerin alındığı belirtti. 

Son yıllarda hızla artan siber saldırılar nedeniyle devletimizde bu yönde yatırımlara başladı. Hem Teknoloji alanında hemde uzman kadrolar için çalışmalara hız verdi.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Elektrik hatlarına siber saldırı

Elektrik hatlarına siber saldırı


Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 00:02

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir