Windows bilgisayar MacOS yükleme

Windows 7, Windows 8.1 veya Windows 10 bilgisayara MacOS (OS X) kurulumu nasıl yapılır? Mac bilgisayarda Windows kullanılabilir mi ve nasıl yüklenir? Haberimizde…

teknik destek

Macos uygulaması, masa üstü bilgisayarlara yüklenebildiği gibi, dizüstü bilgisayarlara da yüklenebiliyor.

Bilgisayar’ da Mac çalıştırmak için ihtiyacınız ne olacak? Bu yükleme işlemine başlamadan hemen önce, ihtiyac olan şeyler bulunuyor. Bunun için ise, öncelikle, bu uygulamanın yüklenmesi için uyumlu olan bir bilgisayar gerekiyor. Bu bilgisayar için de gerekmekte olan genel sistem özelliği 64 bit işlemci oluyor. Yani, 64 bit intel işlemcisi olan bir bilgisayar, ihtiyacınız olan ilk adım oluyor. Ayrıca macos’u yüklemek için ayriyeten bir sabit sürücü de gerekiyor ve bu sürücüde Windows uygulamasının da bulunmaması gerekiyor.

Windows bilgisayara MacOS kurulumu

Macos yükleyicisi nasıl oluşturulur ve bir bilgisayara nasıl yüklenir? İlk olarak, mac’de app store uygulamasına giderek, macos Sierra uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamayı indirdikten sonra, yükleyici devreye giriyor ve otomatik bir şekilde yükleyici çalışmaya başlıyor. Yükleyici çalışmaya başladığı sırada, çıkabilmek için, mac’in klavyedeki cmd ile beraber Q tuşuna birlikte basmanız gerekiyor. 2. bir adım olarak ise, unibeast’ı indirmeniz oluyor. 

Bu sayede de indirildikten sonra, yazılımı mac’inize indiriyor ve macos uygulamasını yüklemek istediğiniz usb cihazını mac’e bağlayın ve gerekli ayarları kendinize göre özelleştirmeniz gerekiyor. Bunun sonrasında, ayrıca, usb cihazınız için bir isim vermeniz de gerekiyor. Tamamen hazır olduğunuzda ise, sürücü için biçimlendirme işlemini başlatmak gerekiyor ve bunun için de, uygula seçeneğine tıklamak yeterli oluyor.  
 

Windows bilgisayara MacOS yükleme

Virtualbox programını da deneyebilirsiniz!


Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 18:27

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir