Android 5.1 Lollipop SDK Yayınlandı!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google, dün Nexus cihazlar için yacınladığı Android 5.1 fabrika imajlarının ardından, şimdi de geliştiriciler için Android 5.1 Lollipop SDK’yı yayınladı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Android 5.1 SDK ile birlikte API seviyesi 22 olan Android, artık çoklu SIM kart ve geliştirilmiş yeni fonksiyonlarıyla kısa süre önce tanıtılan İş İçin Android platformu için destek arttırılmış. Bunun yanı sıra, geliştiricilerin operatör veri bağlantı seçenekleriyle alakalı Operatör Servisleri desteği için de güncelleme gelmiş.

Android 5.1 çok sayıda yeni API ile gelmiyor. Bu sebeple geliştiriciler bazı şeyleri yapabilmek için hala daha fazla çaba harcamaya yaşamaya devam edecekler. Ancak Android 5.1 bir çok yenilik ve hata düzeltmesiyle geldiğinden, bir taraftan da işleri kolaylaşacak.

Google, ayrıca diğer nexus modelleri için de Android 5.1 güncellemesini önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde yayınlayacak.

Aşağıdaki bağlantıdan Android 5.1 SDK’yı indirebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak