Galaxy Note 8' de donma sorunu

Samsung firmasının en pahalı telefon modeli olan Galaxy Note 8 serisinde son dönemde bazı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Bu sorunlar kullanıcıların canını sıkmışa benziyor.

Galaxy Note 8' de donma sorunu
müşteri hizmetleri

Akıllı telefon sektörüne 2017 yılında bir çok model dahil oldu. Kimileri giriş , orta segmentlerde yer alırken kimileri de amiral gemi konumunda olup yüksek fiyat aralığında satışa sunuldu. Bu modellerin bazıları tabiki diğerlerine göre daha fazla konuşuldu. Haklarında yoğu haber yapılanlardan biride Samsung firmasının en pahalı telefonu olan Galaxy Note 8 modelidir.

Daha önce bazı yeni çıkan modellerde bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlamıştı. Bu modellerin den biride Google firmasının uzunca çalışmalar sonucu piyasaya çıkardığı Pizel 2 modeliydi. Pixel 2'de neden bu sorunlar var derken şimdide Android cephesinin en önemli unsurlarından biri olan Samsung firmasında da sorunlar yaşanmaya başlandı. Firma bu aralar Galaxy Note 8'de ortaya çıkan bazı sorunlar ile uğraşmaktadır. Samsung üzerine kurulu internet sitelerinde Note 8 modeli ile ilgili bazı sorunlar paylaşılmaya başlandı.

Galaxy Note 8 donma sorunu

Galaxy Note 8' de donma sorunu

İddia edilen bilgilere göre Note 8 modelinde donma sorunlarının ortaya çıktığı söylenildi. Bu donma sorunu telefonun farklı yazılım özelliklerini kullanırken ortaya çıksa da en çok Kişiler bölümüne girildiğinde hissedilmektedir. Eğer siz direkt olarak kişilere veya kişileri kullanan bir uygulama ile bu alana giriş yaptığınızda telefon donup kalıyor. 

Aslına bakarsanız bu sorun her telefonun başına gelebilecek  bir sorundur. Çünkü yazılım ve donan arasında bazen istenilen stabil çalışma sağlanmamaktadır. Fakat kullanıcılar bu sorunlara pek bu açıdan bakmamaktadırlar. Aslına bakarsanız birazda haklılar. Çünkü 1000 dolar ödenerek alınan bir telefon modelinde bu sorunların çıkması bira can sıkabilir.

1000 dolar gibi yüksek bir fiyata satılan bir telefonda donma sorunu yaşanıyorsa aynı zaman da bu telefonu bu sorundan dolayı sıfırlayamıyorsanız kişilerde oluşan can sıkıntısı sanırım biraz haklı gibi durmaktadır. Bu sorunu yaşayan kişiler ne yazık ki pilleri bitene kadar bekleme zorundalar. 

Bahse konu donma sorunu dünya genelinde yaşanıyor. Bundan dolayı hangi seri üretimli cihazların etkilenmediği şuan itibariyle bilinmemektedir.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 12:13
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Samsung note 8 telefonumda donmadan ziyade kasma sorunu yaşıyorum.instagram,twitter,tarayıcılarda sayfa aşağı yada yukarı akarken kasmalar oluyor dokunmatik bazen etki etmiyor 2 kere basmam gerekiyor.bu yüzden fabrika aysrlarına geri dönmek zorunda kaldım ama hiç bir fayda etmedi ekran koruyucudan mi acaba dedim çıkarttım ama sorun geçmedi.ayrıca ışık sızma sorunuda yaşıyorum.

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

bu sorun ile ilgili başka haber varmı yani sorun çözümü güncelleme gibi note 8 alacağım. benzer sorun xioami marka bir telefonda denk geldi ve telefonun şarjı bitmeden cihazı başlatamıyorsun ve sonunda da cihazın anakartı bozuldu.