Huawei, Dört Çekirdekli Ascend D1 Q ve MediaPad 10 Cihazlarını MWC 2012′de Tanıtacak!

Alt ve orta segment cihazlarıyla tanıdığımız Çin merkezli Huawei, son dönemlerde 3 günlük pil ömrüne sahip HonorMediaPad ve Tüketici Elektroniği Fuarı 2012′de tanıtılan 6.68mm kalınlık ile dünyanın en ince akıllı telefonu olmaya aday Ice Cream Sandwich‘li Ascend P1 S‘i mobil pazara sürerek hepimizi şaşırtmayı başarmıştı.

Mobil Dünya Kongresi 2012′de şirketin Diamond serisine mensup “en akıllı, en hızlı ve en yüksek performansa sahip” akıllı telefonları duyuracağı biliniyordu. Japon sitesi Blog of Mobile’e göre; Huawei Barcelona’daki kongrede Ascend D1 Q ve MediaPad 10 cihazlarını sergileyecekmiş.

NVIDIA ile daha önce ortaklık kuran ve çift çekirdekli Tegra 2 çipsetlerini kullanan Huawei’nin dört çekirdekli Tegra 3‘ten güç alan bir akıllı telefonla geleceği iddia ediliyor. Ascend D1 Q’nun ismindeki D1, Diamond serisini, Q, quad-core (dört çekirdekli) bir çipset taşıdığını gösteriyormuş. MediaPad 10 ise; önceki modelin 10 inçlik güçlendirilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkabilir.

Yaklaşan MWC 2012 öncesi dağıtılan davetiyeler, çok sayıda dört çekirdekli cihazın çıkış yapabileceğini düşündürüyor. Sektörün öncüleri bu konuda gözleri üzerlerine çekecekler, fakat Huawei Diamond serisinden oldukça emin. Bakalım Çin’li üreticinin yeni ürünleri güçlü rakipleri karşısında ayakta kalabilecek mi.

Mobil Dünya Kongresi 2012 hakkındaki detaylar için bizi takip edin!