Android’te Gerçek Batarya / Pil Ömrü Uzatma: Greenify İncelemesi

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Android işletim sistemi, aradan yıllar geçtikten sonra Android 5.1.1 Lollipop sürümüne ulaştı ve hatta yakında Android M sürümü de çıkacak. Akıllı telefon kullan bir çok kişinin korkulu rüyası olan batarya ömrü (pil ömrü) problemi, her yeni sürümle daha da iyi hale gelen açık kaynak kodlu bir işletim sistemi Android için de aynı şekilde mevcut.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Batarya kalibrasyonu veya farklı batarya ömrü uzatma, pil ömrü uzatma yöntemleriyle kullanım süresini arttırmak isteyen kullanıcılar, bazen hata da yapabiliyorlar. Bu konuda, 2013 yılının Mart ayında sizlerle paylaştığımız Andorid ve RAM Kullanımı adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımızda sizlere Greenify isimli uygulamadan bahsedeceğiz. Diğer bir çok batarya ömrü uzatma uygulaması ve performans attırma uygulamaları gibi RAM kazanmak için uygulama kapatıp duran ve bir çok servisi engelleyen bir uygulama olmayan Greenify, istediğiniz uygulamaları Hibarnate yöntemiyle derin uyku moduna sokuyor ve siz açmadıkça o uygulamalar açılmıyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir